Windows Ses Problemi

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
ags
Bit
Bit

Windows Ses Problemi

Mesaj gönderen ags » 15 Haz 2007, 10:07

Selamlar

ilginç bir sorunla karsılastım fakat bir türlü çözemedim. sorunum su; bilgisayarda normal bir sekilde müzik dinliyebiliyorum fakat windows'un standart seslerini (msn çevirimiçi olma, windows baslatma vs.) duyamıyorum.

msn ayarlarında sesler aktif, denetim masası "ses efekti ve ses aygıtları" bölümündeki ses düzenide windows standart olarak ayarlı, sistem yapılandırma bölümündeki hizmetler kısmındaki "windows ses" durumuda çalısır durumda, ses dosyalarıda windows'un media klasöründe durmakta. bunlara ragmen windowsun standart seslerini duyamıyorum. denetim masası > ses efekti ve ses aygıtları > ses efekti kısmındaki efekt dinlemelerini yapamıyorum, yanında hoporlor simgesi bulunmasına ragmen play dügmesi aktif olmuyor.

sorunum sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? çözümü nedir?

simdiden yardımlarınız için tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
spectacuLar
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen spectacuLar » 15 Haz 2007, 13:04

öncelikle hosgeldiniz..

AUDİO driverı kaldıralım ve yeniden yükleyelim ?_

Kullanıcı avatarı
ags
Bit
Bit

Mesaj gönderen ags » 15 Haz 2007, 16:07

Driverleri tekrar yüklemek de çözüm olmuyor.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Haz 2007, 16:27

1.denetim masası "ses efekti ve ses aygıtları" bölümündeki ses düzenini önce sessiz yapin onaylayin ve sonra yeniden windows standart yapin ve onaylayin
2. Aygit yöneticisinde "Oyun ses ve video kontrolü gibi birsey olmali "(sound, video and game controllers) onun altinda "Unimodem Half-duplex audio device diye birsey varsa bunu sag tiklayip disable edin
3. yukaridakilerin hicbiri olmadiysa:
bilgisayarimi sag clikleyelim ve özellikler diyelim , acilan ekranda > Donanim > Donanim sihirbazi na girelim,sonrasinda ses video ve oyun kontrolleri gibi birsey olacak(Sound, video and Game controllers)
onun önündeki + isaretine clikleyelim ve Audio codecs in hemen altinda bilesene muhtemelen sizde sari soru isaretli yeri sag clikleyip uninstall diyelim ve sonrasinda Pc yi kapatip acalim , Pc acildiginda yeni donanim bulundu sihirbazi gelecek , burada otomatik arama degil kendim sececegim deyip yolunu da o indirdiginiz dosya olarak gösterin bakalim kuracakmi ayrica driver temizlemek icin asagidaki yazilimdan da faydalanabilirsiniz:
viewtopic.php?t=5377
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs » 15 Haz 2007, 18:45

Asagıdaki linkten reg.kaydını indirin,çift tıklayın evet deyin.PC yi yeniden baslatın.

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/37370673/A__l___kapan___ses_kay_tlar_.rar.html
Pass:www.sordum.net

Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Mesaj gönderen scknylmz35 » 15 Haz 2007, 20:12

Bende de tam teri olmustu. Bütün sesleri kapatmama karsın hep bilg.. dan ses geliyordu. Ses kartını silip tekrar yükledim sorun düzeldi. Problemin çözülüp çözülmedigini ve çözüldüyse nasıl çözüldügünü söylersen bizde bilgilenmis oluruz. Yani aynı sorun bizimde karsımıza çıkarsa bir kaynak olur burası :D
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...