Twitterin yeni Hintli Ceo su Parag Agrawal

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Twitterin yeni Hintli Ceo su Parag Agrawal

Mesaj gönderen shampuan »

Aaa son derece basitmiş :-) eline sağlık.

Ama şunu net söyleyeyim üzülmene gerek yok. Çünkü senin site var olduğu sürece sana ait olduğu ispatlanmış demektir. Şöyle söyleyeyim, orjinal olarak geliştirdiğim fikirlerimden bazılarını bu forumdan @gevv'in forumda paylaşmıştım. Şimdi kendi blog'umda da paylaşıyorum. Birisi gelir de bu konunun aynısı şurada da var derse, diyemez, çünkü o forumda kullandığım nick de aynı :) Ve yıllarca öncesinden paylaşmışım zaten.

Paylaşımın internette olduğu sürece sıkıntı yok, konu hırsızlığı eskiden beri var. İngilizcesini yazmakla iyi etmişsin çünkü yabancı okuyucu kitlesi senin siteni de görüp tarih karşılaştırması yapabilecektir. Moralini yüksek tut. İyi çalışmalar. :arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

velociraptor yazdı: 30 Kas 2021, 21:31 Ben üstte çok kısa anlattım lakin Microsofta BUG bildiriminde bulunduk 3-5 farklı Hata bulmuştuk ve bizce önemliydi, Neyse Biz bekliyoruzki düzeltsinler aradan 5 yıl geçti tık yok , Microsofttaki o Linkler Önce herkes tarafından görünebiliyorken sonradan sadece Yetkililer tarafından görünebilir şekline çevrildi ardından silindi , Böylece bizi yalancı durumuna düşürdüler YUH diyorum daha ne diyeyim... yani bunun gibi bir ton şeyle karşılaşınca Malesef yavaş yavaş Ön yargı yapmaya başlıyor. :pckir:
Abi aynı şey Apple'da da var, çok şeyetmemek lazım. Sizin en büyük hatanız bir durumu gidip microsofta açıklamak. Appstore için yazılım geliştiren nice kişi apple'dan kazık yedi. Bir Türk, bulduğu önemli bir güvenlik açığını apple'a bildirdi, apple "dur bekle bakıcaz" dedi, hemen ardından da adamın apple bulut hesabını (şimdi adını unuttum) askıya alıp adamı tehdit ettiler. Gerçek bu olaylar. Daha sonra microsoftun insanların projelerini çalmak amacıyla "Visual Basic" programını icadettiği ortaya çıktı. Eğer aranızda bu program üzerinde yazılım geliştiren varsa haber olsun, yaptıklarınız hep MS'e gidiyor, değerlendiriliyor, beğenilirse sizden önce mağazaya neye konuyor. Açıkkaynak yazılım geliştiren GNU neden ortaya çıktı sanıyorsunuz? Vakti zamanında projeleri çalındı adamların. Bir gurup yazılımcı UNİX'i yazdı; bu yazdığı program, özel bir şirket tarafından çalındı. Bununla kalmadı şirket programı asıl yapanları bu yazılımı bizden çaldılar diye mahkemeye verdi.

Size bunlarla ilgili bir sürü vaka anlatabilirim. O yüzden üzülmeyin ve şu dakikadan itibaren kendi kendinize iki söz verin:

1-Microsoft ile bug ya da bug çözümü paylaşımı yapmayacağım.
2-Linux kullanmaya da zaman ayıracağım.
wonder yazdı: 30 Kas 2021, 21:35 Diğer büyük şirketlerin sürekli geriye gittiğini görmüyor mu bu adamlar hala hintlilere şirket devrediyorlar anlayamadım.
Bak inanolsun, bu konu sadece bu forumda konuşuluyor. Bundan bir iki yıl evvel Tarkan abi bana "şu hintliler, kast mast" deyince çok şaşırdım. Çünkü önceki mesajlarımda anlattığım hintli videoları yüzünden asıl konularıma ulaşamıyorum olayı ve benzer çürük hintli devreleri yüzünden çok başım ağrımıştı. Tam o sıralarda Tarkan abi bu durumlardan bahsedince dedim ben yanılmıyormuşum demek ki. Evet kardeşim, görmüyorlar ve hintlilere şirket devrediyorlar. Buna benzer bir başlıkta "bu amerikalılar harbi salak" gibi birşey söylemiştim, ne oldu o konu, dikkat çekti mi tam hatırlamıyorum. Harbi salaklar... Yüz yılda kurdukları sistemi bu leş heriflere yıktırdıkları yetmeyip bizleri de mahvedecekler. Şu dakikadan sonra ne MS'e ne de diğer hintli platformlarına güven olmaz.

Aha bak şuraya yazıyorum, bu herifi tvitırın başına getirdiler bundan sonra bir sürü sorun, bug, zart zurtla karşılaşacaksınız.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Hindistan dünyanın 5. büyük ekonomisi ve uzun vadede ilk 3e girmesi bekleniyor.
Kalabalık bir nüfusları var. Çin gibi bu kalabalık nüfustan çok iyi istifade ediyorlar.
Atom bombaları var.

ÜRETİYORLAR x 1000

Varlıklarını satıp, üretmeden sadece borçlanarak büyür mü bir ekonomi. Hadi paradan para kazanacaksın, onu da kendine kazanma bari milletine kazandır o da yok.

Ha eğitim konusuna gelirsek, daha düne kadar düşman kabileleri yiyen afrika ülkeleri bile eğitime ve eğitimli insana bizden daha fazla önem veriyor. Bazıları bizden daha nitelikli eğitim veriyor.

Biz ise yapılan tersine sosyal mühendislik neticesinde zeki insanların bile sadece kurnazlığa kafa yorduğu ülke olmaktan ileri gidemiyoruz.
Okumak yok, üretmek yok, sadece tüketiyoruz.

Şunu örnek verelim 1930 başlarından itibaren dünyada yahudiler insandan sayılmıyorlardı.
Hayvanlardan aşağı bir ırk olarak görülüyorlardı.
Atatürk yaşadığı dönem pek çok Yahudi bilim adamına kapıları açmıştır. Çünkü onun izlediği yol bilimdi.
Şuan Yahudiler çölün ortasında tarım yapıyorlar tarım. Biz saman ithal ediyoruz
Siz kabile devleti yöneticlerinin şovlarına aldanmayın, kullanılan silahların patentleri ve kullanılan programlarını bile İsrail'den alıyorlar.

Mesela ben yahudiler ile ilgili nefret söylemi yazabilirim. (suçtur, örnek vermek için yazdım)
Ama bu onların (İsrail Devlet olarak söylüyorum) pekçok konuda bizden iyi oldukları gerçeğini değiştirmez.
Bilimi rehber edinmişler.

Tarkan abi iyi bilir, çoğu üniversitenin diploması pekçok Avrupa ülkesinde üniversite diploması olarak sayılmaz.
Bizim eğitim olarak daha iyi durumda olduğumuz pek çok ülke de vardır şüphesiz. Ama okullarda masal anlatılmadığı anlamına gelmiyor tabii bu.

Elin tanımadığım Hintlilerini savunmuyorum sizlere karşı, kişisel almayın yazdıklarımı, gerçekler bunlar.

En yüksek faydayı sağlayacağına inandıkları insanlar ile çalışırlar.
Microsoft Çinden para kazanmıyor. Hindistanı es geçemez.
Microsoft'un Twitter'ın yöneticileri aşırı zeka geriliği olsa bile pek çok ülke milli gelirinden fala gelirleri var.
Einstein bizim yanımızda geri zekalı kabul edilse bile hiçbirşey üretmeyen ve üretebilecek zeka ve yeteneğe sahip insanlara fırsat verilmeyen bir güruhuz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4945 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

feuer yazdı: 30 Kas 2021, 23:33 Tarkan abi iyi bilir, çoğu üniversitenin diploması pekçok Avrupa ülkesinde üniversite diploması olarak sayılmaz.
Kesinlikle Türkiyede hangi Üniversiteyi bitirirseniz bitirin , O diploma avupada Tuvalet kağıdı muamelesi görüyor. Hintlileri toplum olarak geri bırakanın kast sistemi olduğunu düşünüyorum , fakirleri çöplerde yemek artığı bulamayınca açlıktan ölen, zenginlerinin 8 uçakla Türkiyede Hotel kapatıp düğün yaptığı vahşi ve de acımasız kast sistemi , haa bizim toplum olarak aşağı kalır yanımız varmı orası zaten ayrı bir konu.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Bizde sistemin kralı var ama adı konulmamış!!! Neyse buna da şukur???
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Yav çocuklar konuyu nerden aldınız nereye getirdiniz yav.
Dur iptal.

Yav çocuklar konuyu nerden aldık nereye getirdik yav.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4945 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

:-D
Kullanıcı avatarı
wonder
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 185 kez

Mesaj gönderen wonder »

2-Linux kullanmaya da zaman ayıracağım.
Çok mantıklı ancak bilgisayarımın herhangi bir linux sürümünde ekran parlaklığı kısılmadığından kör olacağım resmen :-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Ona bir türlü çare bulamadık kusura bakma. Ama vardır çözümü bence de, ben bulamadım. O donanımla ilgili sıkıntı çoktu aklımda kaldığı kadar.
Kullanıcı avatarı
wonder
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 185 kez

Mesaj gönderen wonder »

Eski bir donanım sonuçta çözüm üretmiyorlar karşılaşılan sorunlara dikkate alıp çözmeye çalışmanız bile benim için çok değerli diğer forumlarda bu yok maalesef