Dizüstünde kablosuz ağ sorunu

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1

Dizüstünde kablosuz ağ sorunu

Mesaj gönderen armorking »

Arkadaşlar vista yüklü sistem ne olduysa etraf kablosuz ağla dolu olmasına rağmen bir türlü bağlanmıyor.Ağ ve paylaşım merkezi penceresinde bilgisayar ile modem arasında bağlantı var ama modem ile internet arasında kırmızı x var.şifresiz ağ çok hepsinde denedim olmuyor.vistayı zaten sevmemiştim :) .Tam emin değilim ,bir kaç güncelleme yaptım böyle olunca geri yükleme yaptım.sistem, aygıtlar eskisi gibi normal ama bizim kırmızı boyalı x hala orada..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4952 kez

Re: Dizüstünde kablosuz ağ sorunu

Mesaj gönderen velociraptor »

öncelikle bir resim rica edeyim , Network konusunda Tr terimlerini oldum olasi tam anlamam anlamayincada sorun hakkinda fikir yürütemiyorum , ilaveten:
1. Modeme reset atmayi denedinmi ?
2. Herhangi bir güvenlik yazilimi varsa kapatip denedinmi ?
3. baglantiyi onar i denedinmi ?
...
Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1

Cep telefonundan bağlanıyorum resim ekleme şansım yok.güvenlik yazılımlarını kapattım olmadı. Modeme reset derken bende notebook var (çevredeki kablosuz ağlara bağlanamıyorum ) yani çevredeki modemlere yakınlığım yok.ve ağ tanılama ,sorun giderme seçeneklerinide denedim olmadı.
--------
-------düzenleme :
Resim
yukarıdaki resim şu an bağlı bir durumu gösteriyor ,ama bağlanmadığı andaki görüntüde
temsili olsun diye hata görüntüsündeki kırmızı x i ben ekledim. neyse nasıl olduysa şu an bağlı zaten .
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4952 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

en son müsterinin birinde benzeri bir sorun var ne yaptimsa ne ettimse baglanmadi , bastim formati , aninda aglari da gördü wlana da baglandi , sorunun ne oldugunu halen bilmiyorum , bildigim tek sey kesinlikle cözülmedigi idi
Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 126 kez

Mesaj gönderen AmbaSSadoR »

son yaptığınız bir güncelleme buna sebep oluyor win 7 de başıma geldi ama hangi güncelleme emin değilim genellikle ofis güncellemesinden sonra yakalıyor galiba
Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1

Olabilir. Ben güncelleme işine pek girmem.bir çok seçenekten sadece 3 tane güncelleme seçtim.bunun nedenini güvenlik açığını kapatan güncellemeye bağlıyorum.Saldırgan bilgisayara ulaşamasın diye microsoft (bir ihtimal farkında olmadan) bilgisayarın internete erişimini engelleyecek derecede bu açığı kapatıyor olmalı.