Mozilla Firefox 3.0 Alpha 1 (Türkçe)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mozilla Firefox 3.0 Alpha 1 (Türkçe)

Mesaj gönderen Kripteks® » 16 Şub 2007, 13:18

Tanıtım:
Mozilla Firefox, Internet Explorer'ın en büyük rakiplerinden olan bir internet tarayıcısıdır. Hızı, sürekli yenilenmesi, güvenligi ve diger birçok gelismis özelligi nedeniyle her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Programın baslıca özellikleri sunlardır:

Gelismis Sekmeli Tarama
Firefox 2 yeni pencereleri öntanımlı olarak sekmelerde açar. Böylece ekranınız daha derli toplu olur. Bir sekmeyi kazayla kapatırsanız Geçmis menüsüne giderek kapattıgınız sekmeyi "Yeni kapatılan sekmeler" alt menüsünden yeniden açabilirsiniz. Çok fazla sekme açtıgınızda, tüm bunların tek bir pencereye rahatça sıgmasını saglamak amacıyla, sekme çubugunun her iki ucunda kaydırma çubukları belirir.

...
Oturum Kurtarma
Web'de bir isle ugrasırken bulundugunuz yeri kaybetmek acı vericidir. Firefox bastan baslatılmak zorundaysa ya da kapanırsa, onu yeniden açtıgınızda kaldıgınız yere geri dönersiniz. Bakmakta oldugunuz sekmeler ve pencereler; hatta formlarda yazmakta oldugunuz seyler; devam etmekte olan indirme islemleri; tüm bunları Firefox yeniden açıldıgında bıraktıgınız gibi bulacaksınız.

Yazım Denetimi
Bazen aceleniz etmeniz gerekir ve bir kelimede önce hangi harfin yazılacagı konusunda tereddüt yasarsınız. Firefox 2'de bulunan yazım denetimi özelligi sayesinde bu tür hatalar yapmaktan kurtulursunuz.

Arama Tavsiyeleri
Firefox 2'deki bazı arama motorları aklınızdan geçenleri okuyarak tam olarak ne aradıgınızı size tavsiye edebilir. Arama çubugunda yazmaya basladıgınızda tavsiye listesini içeren bir açılır menü belirecektir. (Bu islem Google, Yahoo! ve Answers.com arama motorlarında geçerlidir.)

Canlı Baslıklar ve Canlı Sık Kullanılanlar
Firefox 2'deki canlı baslık ve canlı sık kullanılanlar (yer imi olarak adlandırılmıs) özelligi sayesinde, sürekli takip ettiginiz sayfalardaki önemli bilgileri düzenli olarak güncellenen bir özet seklinde canlı baslıklarda ve canlı sık kullanılanlar bölümlerinde görebilirsiniz.

Bütünlesik Arama
Firefox aradıgınız seyi bulmanıza yardım eder. Google, Yahoo!, Amazon, eBay, Answers.com ve Creative Commons arama motorları arama çubugunda yüklü olarak gelir. Begendiginiz bir sitenin arama motorunu da bu listeye ekleyebilirsiniz.

Açılır Pencere Engelleyici
Firefox istenmeden açılan ve sizi canınızdan bezdiren pencereleri engelleyerek gezdiginiz sayfalarda kontrolü size verir.

Düzgün Arayüz
Firefox 2'nin arayüzü tarama deneyiminizde herhangi bir degisiklige yol açmadan kullanılabilirligi arttırmak üzere yeniden tasarlandı.

Erisilebilirlik
Firefox herkes için daha iyi bir tarama deneyimi sunuyor. Buna görme noksanlıgı olanlar da dahil. Firefox, DHTML erisilebilirligi sunar. Gelistiriciler hareket engeli bulunanların daha az is yapmalarını saglamak için, bir belgede gezmek için gerekli sekme açma ve kapatma sayısını azaltacak sayfalar hazırlayabilirler. Ayrıca Firefox, Microsoft'un Windows için sunulan erisilebilirlik API'si olan Microsoft Active Accessibility destegini de içerir. Bu destek sayesinde Firefox ile GW Micro's Window-Eyes ve Freedom Scientific's JAWS ekran okuyucuları bir arada çalısabilir.

Yemlemeden Koruma
Kisisel bilgilerinizi korumanıza yardım ederek sizi kimlik hırsızlıgından kurtaran yemleme koruma (anti-phishing) sistemi, Firefox'un güvenligini yeni bir düzeye tasıyor. Sahtekârlık süphesi tasıyan bir siteyle ("yemleme sitesi" olarak bilinir) karsılastıgınızda Firefox sizi uyararak gerçekten aramakta oldugunuz asıl siteyi bulmanız için sizi arama sayfasına götürmeyi teklif edecektir.

Açık Kaynak Daha Güvenli
Firefox'un kalbinde, tüm Dünya'ya yayılmıs binlerce tutkulu ve deneyimli gelistirici ve güvenlik uzmanı tarafından yürütülen, açık kaynaklı bir gelistirme süreci yatar. Bu da ürünün daha güvenli, hatasız ve güncel olmasını saglar.

Otomatik Güncelleme
Firefox'un güncelleme sistemi her zaman en son sürümü kullanıp kullanmadıgınıza bakar ve yüklenebilecek bir güvenlik güncellemesi varsa sizi haberdar eder ve güncellemeleri indirip kurmanıza yardım eder.

Casus Yazılımdan Koruma
Siz açıkça onaylamadıkça, Firefox hiçbir siteye, bilgisayarınıza dosya indirme, kurma ve program çalıstırma izni vermez.

Özel Veri Temizligi
Firefox size tarama bilgilerini (geçmis sayfalar, formlara girilen veriler vs.) temizleme olanagı sunar. Evinizde de kullanıyor olsanız, kütüphanede de kullanıyor olsanız, Firefox'taki özel verilerinizi temizlediginizde bu bilgilerin tamamen yok oldugundan emin olabilirsiniz.

Tarayıcınızı Kendinize Uydurun
Firefox'u zenginlestirmek için addons.mozilla.com sitesindeki binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçebilirsiniz. Bu, Firefox'u kendi tarayıcınız hâline getirmenin en kolay yolu. Tarayıcınızın görünümünü dügmelerden renklere ve yazıtiplerine kadar her seyi degistirebilirsiniz. Ayrıca Tema destegi sayesinde de begendiginiz arayüzleri kullanabilirsiniz.

Arama Motoru Yöneticisi
Artık arama çubuguna çabucak yeni bir motor ekleyebilir, istediginizi çıkarabilir ya da bunları dilediginiz sekilde sıralayabilirsiniz. Ayrıca Firefox 2 kurulabilecek bir arama motoru olan siteleri algılar ve açılır menüdeki tek bir tıklamanızla sizin için bu arama motorunu kurar.

Size: 5.79 MB

Download (Türkçe)

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/11997619/firefox-3.0a1.tr.win32.installer.exe
Alıntıdır

Saygılarımla
Tabular Yıkılmazuçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 18 Şub 2007, 16:16

2.0 dan daha hızlı,tesekkür ederim.. :)

Kullanıcı avatarı
OLD FB Nuri
Byte4
Byte4
Mesajlar: 162
Kayıt: 18 Mar 2006, 23:15
Konum: Istanbul

Mesaj gönderen OLD FB Nuri » 18 Şub 2007, 18:36

uçs yazdı:2.0 dan daha hızlı,tesekkür ederim.. :)
Babacım ben Mozilla 1.7.12 kullanıyorum inan hepsinden hızlı yükleme esnasında dagılada olmuyor :D
Ne Mutluki Müslümanım Ne Mutluki Türküm Ne Mutluki Fenerbahçeliyim

uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 19 Şub 2007, 01:33

nuri yazdı:
uçs yazdı:2.0 dan daha hızlı,tesekkür ederim.. :)
Babacım ben Mozilla 1.7.12 kullanıyorum inan hepsinden hızlı yükleme esnasında dagılada olmuyor :D
Ben öncelikle opera,firefox,İE 7 kullanıyorum.Öncelikli ollarak yazdım.Yeni versiyon çıktıkça yükseltiyorum.Ama dedigim gibi öncelik operada.. :)

Kullanıcı avatarı
Squirrel
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 706
Kayıt: 16 Eki 2007, 18:30
İletişim:

Mesaj gönderen Squirrel » 31 Oca 2008, 15:49

ilgili bölüme tasınmıstır :)

Cevapla