Usb Mouse Overclck

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
abraxas07
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 387
Kayıt: 15 Ağu 2006, 14:24

Usb Mouse Overclck

Mesaj gönderen abraxas07 »

Dürüst olmak gerekirse, performansını arttırdıgımız sey farenin kendisi degil daha ziyade USB portlarının yenileme oranları oluyor. Daha çabuk yenileme farenizin yaptıgı isin daha hızlı ve dogru olarak okunmasını saglıyor. Elbette eski dostumuz Windows güvenli olmayı seçerek USB portlarının performansını en düsük seviyede tutuyor fakat biraz sihirle bizler performansı 2-4 kat arttırabiliyoruz.

Yaptıgımız islemlerin sonuçları çok çarpıcı olmasa da yine de çok oyunculu bir shooter oyununda yeterli farkı yaratacak daha iyi tepki verme hissi yaratmaya veya sizi yeni bir fare almaktan kurtarmaya yetecek etkiler yaratıyor. Belli oldugu üzere bu islemler sadece USB fareler için geçerli.

Elbette her overclock isleminde oldugu gibi burada da belli bir risk mevcut. Çok küçük bir ihtimal de olsa, farenizi yakmanız mümkün. Ayrıca overclock edilmis USB portuna taktıgınız her cihazın bu durumdan iyi ya da kötü etkilenebilecegini aklınızdan çıkarmamanız önemli. Yaptıgınız isler geri döndürülebilir ama cihazlarınızda meydana gelecek hasarların geri dönüsü olmaz.

Fareler ve Megahertzler:

Farenizi overclock edebilmek için birkaç program mevcut. Bizim size gösterecegimiz metodu uygulamak için Mouse Rate Checker ( http://tscherwitschke.de/download.html ) ve USB Mouserate Switcher ( http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_16981080.html ) yeterli olacak.

simdi faremizi overclock etmek için adım adım ilerleyelim:

1- İlk olarak faremizin mevcut performans seviyesini ögrenelim. Mouse Rate Checker faremizin yenileme hızını ölçer. Basta 100 ile 250Hz arası bir deger gözükecektir. Bu açıkça yeteri kadar iyi bir deger degildir.

2- Bu durumda hemen USB Mouse Rate Switcher devreye giriyor. Bilgisayarınızı güvenli moda yeniden baslatın, sınırlı kullanıcı hesabı degil administrator hesabı kullanıyor olmanız daha iyi olur. Windows açıldıktan sonra programı çalıstırın ve Patch butonuna basın ve sihir baslasın.

3- USB Mouse Rate Switcher, Windows’un standart degeri olan 125Hz/8ms yenileme oranına üç farklı overclock seçenegi sunuyor. İlk seçenek olan 250Hz/4ms seçenegi yeterince güvenli fakat size çok fazla bir kazanç saglamaktan uzak. 500Hz seçenegi de çokça güvenli sayılırken 1000Hz seçenegi daha az güvenilir ve gerçekten riske degmeyecek kadar gereksiz bir seçenek. 500Hz seçenegi bizim isimizi gören seçenek olacak.

4- Fareniz haricindeki diger USB baglantılarında bulunan cihazlarınızı çıkarın ve Windows’u yeniden baslatın. Mouse Rate Checker’ı çalıstırın ve sonuçları görün. Umarız sonuçları hissetmeniz de mümkün olur. Son olarak diger USB cihazlarınızı da takın ve çalısıp çalısmadıklarını görün. Eger çalısmıyorlarsa 3. adımı tekrarlayın fakat bu sefer 125Hz seçenegini seçin.

------------------------

Alıntıdır Henüz Denemedim...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 45355
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3460 kez
Teşekkür edildi: 3105 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

tesekürler ek kisa zamanda deneyecegim
Cevapla