Google tüm notlarınızı SMS ile hatırlatıyor

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Google tüm notlarınızı SMS ile hatırlatıyor

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Şub 2007, 22:33

Google Calendar üzerine eklediginiz tüm notlarınızın istediginiz zamanda SMS ile hatırlatılmasını saglayabilirsiniz. Üstelik Operatör farkı olmadan , Üstelik bedava

Telefon numaranızı kaydettirin

Google servislerinden faydalanmak için Google hesabınızın gerektigini belirtmemize gerek yok. Tüm Google servislerini kullanmak için bir google hesabına ihtiyaç oldugunu herkes biliyor.Bu hesabımızla

http://www.google.com/calendar adresinine gidiyor hızlıca giris yapıyoruz.

Sayfanın sag üstündeki ' Ayarlar ' baglantısına tıklayıp ayarların oldugu sayfaya geçiyoruz.
Bizi karsılayan menüde 'Duyurular ' sekmesine giriyoruz.
Öncelikle GSM numarımızı kaydetmemiz gerekiyor. Numaranın basına ülke kodu eklememize gerek yok. 5xxxxxxx seklinde girebiliriz.
Dogrulama kodunu gönder dedigimizde girdigimiz GSMnumarasına onay kodu yollanacaktır.

Resim

Çok kısa sonra bize ulasacak olan onay kodunu giriyoruz ve kurulumu bitir dügmesine basarak kayıt islemini bitiriyoruz. Ardından kaydet diyip Takvime dönüyoruz..

Olayları eklerken
Takvim üzerindeki bir zamana olay eklerken , her hangi bir tarihin , saatin üstüne gelip tıklamanız yeterli olacaktır..

Resim

Belirttigimiz notlat , zamanı ve saati geldiginde girmis oldugumuz GSM numarına ulasacaktır...

Yazdıgım notların hepsi geldi.su anda sorunsuz çalısmakta..

ALINTIDIR (JackSon denedi)

Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen AykutT » 13 Şub 2007, 11:54

Abi bilgiler için tesekkürler.
Yalnız sondaki "denemedim" yazısını degistirdim :)
Çünkü ben kullanıyorum. ;)

Kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
root
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen root » 13 Şub 2007, 15:08

bunu bir ay once reklam olmasin ama bi dergide gormustum ve uyguladim ustelik arkadasin dedigi gibi ucretsiz . :wink:

Kullanıcı avatarı
technozafer
Bit
Bit

Mesaj gönderen technozafer » 13 Şub 2007, 17:19

güzel bisey bende denedim.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 13 Şub 2007, 19:48

imran2580 yazdı:bunu bir ay once reklam olmasin ama bi dergide gormustum ve uyguladim ustelik arkadasin dedigi gibi ucretsiz . :wink:
aynen öyle , o reklam olmasin dedigin dergi baska bir dergiden (yabanci) ceviriyor , kisacasi o dergideki yazilarin %90 kesinlikle yabanci dergilere ait , hatta oradan is teklifi almistim , fakat baazi tavirlarini hatali buldugumdan onlarla isim olmadi , uzun lafin kisasi , bu yazi o dergiden alintidir ama yazi kesinlikle o dergiye ait degildir