3.Kişiyi Hub Olmadan İnternete Bağlamak

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29033
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

3.Kişiyi Hub Olmadan İnternete Bağlamak

Mesaj gönderen velociraptor » 10 Şub 2007, 17:11

Soru:

Arkadaslar Modem Portunda Yer Kalmadı Hub Almak İstemiyorum ,2 Kisi İle İnterneti Ortak Kullanıyoruz ve 3.Bir Kisiyi de Dahil Etmek İstiyoruz Hub Olmadan Yapabilirmiyiz?

Cevap:

ilk önce eternet kablosu ile iki PC yi birbirine baglayacagız..

1- Öncelikle iki bilgisayarı uygun bir kablonun yardımıyla birbirlerine baglayın. Daha sonra Denetim Masası'nı açmalı ve "Ag ve İnternet Baglantıları" seçenegine tıklamalısınız. Karsınıza gelecek pencereden "Ev ya da küçük isyeri agınızı kurun ya da degistirin" satırını seçin.

2- Karsınıza dosyaların, klasörlerin, yazıcıların ve internet baglantısının paylasılmasını saglayacak olan kurulum penceresi gelecektir. Bu pencerede yazanları dikkatli bir sekilde okuyun ve "İleri" dügmesine tıklayarak sıradaki adıma geçin.

3- "İleri" dügmesine tıkladıgınızda, karsınıza yeni bir uyarı penceresi gelecek ve devam etmeden önce bazı küçük detayları kontrol etmenizi isteyecektir. Uyarıları okuyun ve "Heri" dügmesine tıklayın.

4- simdi yapmanız gereken, baglantı yöntemini seçmek. Bu penceredeki ilk seçenek genellikle en çok tercih edileni ve çogu kullanıcı için uygun olanıdır. Siz de bu seçenegi isaretleyin ve "İleri" dügmesine basın.

5- Sıradaki pencerede, ag üzerinde paylastırılacak olan internet baglantısını seçmeniz istenecektir. Seçiminizi yapın ve "İleri" dügmesine tıklayın.

6- Bu adımda, bilgisayarın adını ve tanımını girmeniz gerekmektedir. Buraya gireceginiz bilgiler, sizin ag üzerinde tanınmanızı saglayacaklar. Tekrar "İleri" dügmesine basın.

7- Ardından aynı ag içindeki bilgisayarların kullanacakları çalısma grubunun ismini yazmalısınız. Bu isim, aynı zamanda yerel agınızın ismi olacaktır ve diger bilgisayarların ayarı için de kullanılacaktır.

8- "Heri" dügmesine tıkladıktan sonra, o ana kadar yapmıs oldugunuz tüm ayarlar karsınıza gelir. Herhangi bir hata durumunda "Geri" dügmesini kullanarak degisiklik yapabilirsiniz.

9- Bir kez daha "İleri" dügmesine tıklayın. Bundan sonrası bilgisayarınızın görevi. Sistem, gerekli olan dosyaları yüklemeye baslayacaktır.

10- Gerekli dosyaların yüklenmesi sona erdiginde, Windows XP size bir ag kurulum disketi olusturmak isteyip istemediginizi sorar. Bu disket, diger bilgisayarların ayarı konusunda çok isinize yarayabilir.

11- İste agınız tamamlandı bile... simdi diger bilgisayarları da benzer sekilde ayarlayın ve yerel agın sundugu kolaylıklardan yararlanmaya baslayın.

Yukarıdaki islemleri diger PC de de yapın..

Bu islemleri yaptıktan sonra ki ilk olarak yukarıdaki islemleri modemin baglı oldugu PC de yapmak önemli.. daha sonra interneti de paylasmıs olacaksınız..

ALINTIDIR (denemedim)Cevapla