Ve Windows Vista nihayet çıktı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Ve Windows Vista nihayet çıktı

Mesaj gönderen Kripteks® » 25 Oca 2007, 02:42

Alıntıdır...

Microsoft’un simdiye dek çıkardıgı en gelismis isletim sistemi olan ve 4 yıldır ertelenen Windows Vista nihayet çıktı.

İSTANBUL - İstanbul’da düzenlenen Microsoft Zirvesi’nde, merakla beklenen yeni kusak isletim sistemi Windows Vista’nın lansmanı yapıldı. Microsoft Türkiye ofisi, Vista ile birlikte 2007Office System’i de tanıttı. Her iki ürün de, bunca yıllık beklemeyi mazur gösterecek güçte. Vista ve 2007 Office, Microsoft’un simdiye dek gerçeklestirdigi en masraflı proje. Vista ve 2007 Office, 20 milyar dolar ArGe bütçesine mal oldu. Microsoft Türkiye ofisi, 30 Ocak günü tüm dünyayla aynı anda raflarda yerini alacak olan paketlerin Türkiye fiyatlarını da açıkladı. Windows Vista paketleri 65 dolar ile 400 dolar arasında satılırken, 2007 Office 150 dolar ile 500 dolar arasında satısa çıkacak.

VISTA SÜREKLİ İNTERNETTE
Microsoft’un tanıtım toplantısında, Vista ve 2007 Office’in özellikleri izleyicilere tanıtıldı. Vista’nın tanıtımı yapan Vista Ürün Sorumlusu Halil Gökoglu, son 5 yılda kullanıcıların bilgisayarla iliskilerinin köklü bir dönüsüme ugradıgını vurguladı. Kullanıcıların sürekli internete baglı olmak istedigini belirten Gökoglu, “Artık kullanıcılar internette video izliyor, arama yapıyor, bilgisayarlarından daha fazla uygulama bekliyor. İsletim sistemi internete açılan bir kapı olmak zorunda, Vista da bu nedenle multimedya islevlerine agırlık veriyor” diye konustu.
VISTA’YA TEYATRAL TANITIM
Microsoft Türkiye yöneticileri, konferans yöntemi yerine farklı bir yol izleyerek, Vista’yı kurguladıkları bir tiyatro oyunuyla tanıtmayı seçti. Aralarından seçtikleri 3 Microsoft çalısanı, bir ofiste geçen sıradan bir günü konu alan bagımsız bir senaryoyu oynadı. Böylece yeni isletim sisteminin özellikleri senaryoya islenerek, eglenceli bir sekilde aktarıldı.

Vista ve 2007 Office’in tanıtımı sırasında birçok görsel özellik ve arayüz izleyicilerden olumlu tepki gördü. Degisen arayüz kullanımı kolaylastırırken, yeni grafik özellikleri ise izleyicilerden tam puan aldı. Tanıtım sonunda birçok kisi, yeni isletim sisteminin bunca yıl beklemeye deger olacagı görüsünü dile getirirdi.

KAYNAK;

Kod: Tümünü seç

http://www.ntvmsnbc.com/news/398012.asp

Saygılarımla
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Oca 2007, 04:03

hadi bakalim , yamanmasi nekadar sürecek , ben de kendimi kötü programci zannederim ama microsoftu gördükce halime sükrediyorum :D