Yeni icatlarmı Desem Bunlar Hayal ürünü mü desem...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 261
Kayıt: 25 Mar 2006, 09:24
Konum: Istanbul

Yeni icatlarmı Desem Bunlar Hayal ürünü mü desem...

Mesaj gönderen feyizz » 23 Oca 2007, 02:49

PİRİZPC
Resim
Siz hala kocaman kasası olan masaüstü bilgisayarınızı mı kullanıyorsunuz? Bir İsrail sirketi olan ChipPc sonunda JackPc isimli ürünü üretti. Duvarınıza monte ederek kullanabileceginiz bu ürün sizi büyük bir yükten kurtarıyor. Fiyatı 209 ile 349 £ arasında degisen bu ilginç ürün hakkında detaylı bilgilere buradan ulasabilirsiniz
---------------------------------------------------------------------------ResimEnerji tüketimi konusunda insanların bilincini arttırmaya yönelik tasarım çalısmaları yapan STATIC! grubu yukarıda görünen baglantı kablosunu tasarlamıs. Kabloyu bagladıgınız cihazın harcadıgı enerji miktarına göre kablodan yayılan ısıgın akısı degisiyor. Böylece evinizde kullandıgınız "elektrik canavarları"nın enerjiyi nasıl emdigi görsellesmis oluyor.
Resim

--------------------------------------------------------------------------
Resim
Bu çevre dostu minik cihazın birinci portuna bir USB yardımıyla bilgisayarınızın fisini takın ve ikinci portuna da baska bir sey baglayın. Bilgisayar kapandıgı zaman ikinci cihaz da otomatik olarak kapanacak.
Örnegin, bilgisayarınızı kapattıgınız zaman yazıcınızın da otomatik olarak kapanmasını istiyorsunu. İste bu tür durumlarda Mini Power Minder yardımınıza kosacaktır. 14.95$'lık etiketiyle bu ürün, cihazlarını kapatmayı unutanlar için ideal. Ayrıca, elektrik faturasındaki azalmayı da göreceksiniz.
--------------------------------------------------------------------------
Resim
Enerji kaynaklarımız giderek azalırken, bilim dünyası alternatif enerji kaynaklarına yönelmis durumda.Yollarda suyla çalısan araçlar kullanmak için henüz çok erken ama saati ve tarihi ögrenmek için artık kuru pil veya sehir elektriginden yararlanmak zorunda degiliz.İsin güzel yanı bu zamazingonun sadece sudan degil, çay, kahve, bira, meyve suyu veya diger sıvılardan da kendi enerjisini üretebilmesi.ResimAletin arkasında bulunan 5 adet sıvı kapsülüne sıvıyı bosalttıktan sonra, patentli olan sıvı moleküllerinden enerji elde etme teknolojisi sayesinde, çevre kirliligi yaratmadan saati ve tarihi ögrenebiliyorsunuz.Aynı zamanda tek bir tür sıvı kullanmanız ve eger su kullanacaksanız içerisine bir miktar tuz eklemeniz, aletin daha fazla enerji elde üretmesini saglıyor...
-------------------------------------------------------------------------------
Resim
basit bir oda'dan odaya müzik dagıtma sistemi, fakat küçük bir farkla digerlerinden ayrılıyor. müzigi dagıtmak için evin elektrik sisteminden yararlanıyor. usb a ve b'nin dısında biri önde olmak üzere toplam 5 baglantıya sahip ürün bir ana ünite, bir kumanda 2 büyük{25 watt} ve 1 küçük{5 watt} hoparlör ile gelmekte
-------------------------------------------------------------------------------
Resim
Siz ayaklarınızı uzatıp dinlenin birakın temizligi “Trilobite” yapsın. Dünyanın ilk robot süpürgesi Trilobite, temizlikte bir devrim yaratıyor. Temizlik yaparken insan gücüne ihtiyaç duymayan robot süpürge, tıpkı bir yarasa gibi, ultrasonik dalgaları kullanarak hareket ediyor.
Resim
Dünyanın en akıllı elektrikli süpürgesi olan “Trilobite” sarjı azaldıgında sarj ünitesini bile kendi kendine buluyor. Öyle sarjım bitti diyerek isten kaytarmıyor ve sarj islemini tamamlar tamamlamaz tekrar yarım kalan isinin basına dönüyor. Öncelikle temizlik için uygun hareket rotasını belirleyen Tribolite, programlanabilir zamanlayıcısı sayesinde, ayarladıgınız zamanda temizlige baslayabiliyor. Yuırtdısında fiyatı 1799 $ olan ürünün Türkiye’de de satısı mevcut...-----------------------------------------------------------------------------------
Resim
The Venturi Eclectic car üzerinde bulunan günes panellerinin ürettigi elektrik ile hareket ediyor. Günes enerjisinin yeterli olmadıgı durumlarda kullanılmak üzere kendi bataryası da olan araç 350 kilo agırlıga sahip.
Otomobilin tasarımcısı Sacha Lakic aracı modern, autonomous intelligent olarak tanımlıyor. 2007'den itibaren 24,000 euroluk bir fiyatla satısa sunulması beklenen aracın 2009 yılında daha ucuz modellerini piyasada görmek mümkün olacakmıs.
----------------------------------------------------------------------------------
Resim
Dizüstü bilgisayarınızı her yere tasıyorsunuz. Peki ya masa üstü bilgisayarınızı tasıyor musunuz ? Hayır nasılsa dizüstünüde masaya koyuyorsunuz diye sormustum.
Neyse iste, böyle bir niyetiniz varsa yapmıs adamlar.
Resim
---------------------------------------------------------------------------------
Adamlar giyilebilir telefon tarzı bir sey yapmıslar. Bilege takmak da giymek sayılırsa yani.
Resim
Aleti bileginize takıyorsunuz o tus takımını elinize yansıtıyor. Siz de elinize dokunup numara çeviriyor ya da mesaj yazıyorsunuz.
Resim
Sunman Kwon tarafında tasarlanmıs.
Her ele lazım...Cevapla