Firefox eklentileri

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 932
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Firefox eklentileri

Mesaj gönderen mavigece » 22 Oca 2007, 22:04

My IP Viewer
Resim
Resim
İpniz her an gözünüzün önünde
IP’nizin üzerine sag tıkladıgınız zaman, en üstte eklentinin yetenegine göre bulundugunuz ülke bulunur(Bazen yanılabilir).

My IP Viewer eklentisi, her 10 dakikada bir otomatik IP olarak güncellemesi yapar. Eger, el ile IP güncellemesi yaptırmak istiyorsanız, IP numaranıza sag tıklayıp “Update IP”ye basın. IP’nizi kopyalamak için, yine sag click menüsünde bulunan “Copy to Clipboard” seçenegine tıklamanız yeterlidir!

link
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... ewer/my_ip_
viewer-2.01-fx.xpi

FireFTP Version: 1.0
FireFTP, FTP programlarını ortadan kaldıracak tarzda hem bedava, hem de Mozilla Firefox’un bir tabında çalıstırabileceginiz, webmaster dostu bir FTP programı!Klasik bir FTP programı, hem de ücretsiz! Klasik olarak, ftp adresinizi, kullanıcı adı ve sifrenizi “manage account” tan giriyorsunuz ve FTP’ye baglanıyorsunuz.

link:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... 4.6-fx.xpi

Timer Version: 0.94.6

Resim
Basit bir sayaç.Timer, Mozilla Firefox’un durum çubugunun sagına yerlesen ufak bir sayaç. Pek bir özelligi yok. Sadece saymaya yarıyor:) Çok basit olarak play, reset ve stop üçlüsünden olusuyor. İstediginiz bir amaç için kullanılabilir.

link:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... 1.0-fx.xpi

FoxyTunes Version: 2.2

Resim
FoxyTunes mükemmel bir eklenti. Bilgisayarınızda Winamp’la, Windows Media Player’la veya baska bir medya playerla müzik dinlerken surf mü yapıyorsunuz? Artık, medya playerınızı kapatmanın zamanı geldi!

FoxyTunes, hangi müzik programı kullanırsanız kullanın, o programı Mozilla Firefox’la bütünlestiriyor. Böylece, Mozilla Firefox’unuzun dısında baska bir Winamp veya medya player penceresi de açık kalmamıs oluyor!

Öncelikle, hangi medya playerı kullanıyorsanız o programı FoxyTunes’a tanıtmalısınız. Bunun için FoxyTunes playerındaki nota isaretine tıklarsanızResim, FoxyTunes playerının seçeneklerine gelirsiniz.
Resim
Gördügünüz gibi, FoxyTunes aralarında Winamp, Real Player ve Windows Medya player gibi çok kullanılan playerlardan baska bir çok medya playerı da desteklemekte.

Burada, player menüsünden kullandıgınız müzik playerı seçin. Ben müzik çalar olarak Windows Medya Player kullandıgım için onu seçtim.

İsterseniz, Configuration - Hide Buttons menüsünden player üzerindeki dügmelerde degisiklik yapabilir, playerın boyutunu küçültebilirsiniz.
Resim
FoxyTunes, müzik playerınızın Mozilla Firefox’ın içinde çalısmasını saglar. Aslında, kullandıgınız müzik player, (Winamp, Real Player vs) FoxyTunes’la birlikte çalısır, ama playerınızın açık olmasına lüzum kalmaz.

Mozilla Firefox, internet kullanıcılarını tablar sayesinde tarayıcı pencerelerinden kurtardıgı gibi, FoxyTunes’da player pencerelerinden kurtarır!

link:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... +zm+tb.xpi
http://www.devasabilisim.com.tr - http://www.sefaaydin.netCevapla