Web sitenizdeki Hatalari Raporlayin

Web tasarım, Web Programlama ve script dilleri konuları buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 45327
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3455 kez
Teşekkür edildi: 3090 kez

Web sitenizdeki Hatalari Raporlayin

Mesaj gönderen velociraptor »

HTML Analiz servisi
Projenizi bitirip yayinladiktan sonra yapacaginiz ilk testler mutlak icerik ve kodlama üzerine olmalidir. Ilk olarak sitenizi genel olarak testten gecirelim.
http://www.netmechanic.com/toolbox/html-code.htm
(yüklenme zamani, html hatalari, kirik linkler, tarayici uyumlulugu, linkler ve meta taglarin dogrulugu site üzerinden aneliz edilip oylanacak ve detayli raporlari görebilirsiniz. Ayrica ftp den yüklenmesi unutulan bazi dosyalarinizi da raporlarda görebilirsiniz.) Ayrica html kodlarinizin gecerlilik testi
http://validator.w3.org

Css analiz servisi
(Web sitenizin html standartlara uyumlululugu denetlenir ve raporlanir.) CSS gecerlilik testti
http://jigsaw.w3.org/css-validator
(Web sitenizin stillerini standartlara uyumlululugu denetlenir ve raporlanir. )
ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 45327
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3455 kez
Teşekkür edildi: 3090 kez

Re: Web sitenizdeki Hatalari Raporlayin

Mesaj gönderen velociraptor »

HTML Validator
Bir gramer ve imla düzelticinin HTML versiyonu olan HTML Validator Lite amatör Web yapımcıları için, kapanmamış tag’ları ve başka hataları arayarak kodunuzun doğruluğunu kontrol eden bedava bir yazılım aracı. İnanılmaz hızlı çalışıyor ve kısa zaman içinde Notepad’de orjinal kodu listeleyip, değiştirilmesi gereken satırı renklendiren ve karşılaşılan çoğu sorun için çözümler sağlayan detaylı bir rapor üretiyor.
http://htmlvalidator.com/lite

Web Site Garage
Yalnızca verilen alana URL’nizi giriyorsunuz, Go’ya basıyorsunuz ve Garage’ın Tune-up servisi sayfanızın üzerine eleştirel bir göz yönlendiriyor, yalnızca HTML’yi değil, tarayıcı uyumluluğunu, yükleme zamanlarını, bağlantıları ve imlayı da kontrol ediyor. Bu inanılmaz yararlı özelliklere ek olarak, kaç tane sitenin size bağlantılandırıldığını ve kendinizi arama motorlarına yollamaya ne kadar hazırlıklı olduğunuzu da gösterebiliyor. On-line farkınıza varılması konusunda ciddiyseniz kesinlikle denemeye değer. Ayrıca sitenizdeki mümkün olabilecek sorunlar için otomatik kontrol ve e-posta uyarıları da isteyebiliyorsunuz. Bir insan daha ne ister?
http://website-garage.co.uk

LinkProver
Bir siteyi ziyaret ederken olabilecek en sinir bozucu şeylerden biri resimlerin görüntülenmemesi ya da bir bağlantıyı izleyip sonra da 404 hata sayfasıyla karşılaşmaktır. Bu freeware program var olmayan kaynaklara yönelen resim bağlantıları için Web dosyalarınızı tarayarak aynı şeyin ziyaretçilerinizin başına da gelmemesini sağlıyor. On-line kullanıldığında http: ya da ftp: dosyalarına bağlantıları da kontrol ederek ziyaretçilerinizin olmayan ülkeye gönderilmesini önlüyor.
http://tafweb-trainz.co.uk
Cevapla