Kullandiginiz spy remover'a cok güvenmeyin!!!

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 07 May 2006, 05:52

@memati: görüslerinizi paylastiginiz icin tesekürler

Kullanıcı avatarı
NetQurd
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen NetQurd » 11 Mar 2007, 19:32

benimde basıma böle bisi geldi demekki spywareyi indirmem lazı mııs:)

Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Re: Kullandiginiz spy remover'a cok güvenmeyin!!!

Mesaj gönderen Zaur » 23 May 2008, 15:22

velociraptor yazdı:yazan:AYKUTALP

niye böyle bir baslik hemen acikliyayim.dün aksam adsl hizmda muazzam bir düsüs oldu.google sayfasini bile acmiyordu.bende haliyle adsl müsteri hizmetlerini aradim.kaydimi aldilar.bir süre sonra beni arayip sorunumun devam edip etmedigini sordular.sorunum devam ediyordu.pcmdeki bir kac ayari kontrol ettirdikten sonra bu ayarlar normal cikti.görüstügüm kisi
baslat\calistir\cmd\netstat
komutlarini vermemi soyledi.adamin anlattigna göre bu komuttan sonra cikan yazidaki TCP baslikli baglantilar benim o an bagli oldugum sayfalari+ethernet+usb baglantilarimi simgeliyormus.acik olan sayfa ve ethernet+usb den bagli aygitlar kadar TCP basligi cikmasi gerekiyormus.bende yaklasik 32 tane TCP basligi cikti.pcmde 2 usb baglanti ve 9 sayfa acikti.görüstügüm kisi kalanlarin bilgisayrimda bulunan spywarelar oldugunu bunlarinda baglanti hizimi düsürdügünü soyledi. ad-aware pro il hemen pcmi tarattim, sonuc 0.daha sonra Spybot - Search & Destroy ile tarttim, sonuc yine 0.ZoneAlarm Pro nun spyware taraticisini calistirdim, sonuc 0.ama hala TCP basliklari ,sayfalari kapattigim halde 21 taneidi.bugun Spyware Doctor programiyla tarattim, sonuc 21.su anda baglantilar kadar TCP basligi gözüküyo.sorunumda ortadan kalkti.oysaki bu konuda ad-aware pro ya baya bi güveniyodum.demekki hic bir programa guvenmemek lazimmis. :D su anda pcmden ad-aware pro'yu kaldirdim ve Spyware Doctor programini kullaniyorum.bizaat deneme firsati buldugumdan dolayi tüm arkadaslara Spyware Doctor programini öneriyorum.gerci siz siz olun hic bir Spy Remover'a güvenmeyin :!:
Dostum bu baslat\calistir\cmd\netstat islemin bende yapdım sU OLDU acaba spy varmıdır?

NOT: Ben dial-up kullanıcısıyım ve islem sırasındada Mozilla firefox ve Opera açıkdı toplam 10 sayfa açıkdı.

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 23 May 2008, 23:56

yer altındaki programlar truva atları dolu
yani bilgisayarı bitiriyorlar en iyisi güncel antivirus ve sp güncellemeleri

Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur » 24 May 2008, 15:55

Bendenmi bahs ediyorsun yoksa genel olarakmı konusuyorsun?