Norton Ghost v.9 ile 10 Dakikada Windows

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Norton Ghost v.9 ile 10 Dakikada Windows

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

Yazının ana teması 10 dakikada Windows'u eski haline getirmek olsa da yazıda bunu anlatması 10 dakikadan fazla sürecek. Aslında yapması çok kolay, önemli olan bir kere öğrenmek, sonra iyi ki öğrendim diyeceksiniz. Çünkü işinizi gerçekten çok kolaylaştırıyor.

Her yeni çıkan Windows sürümü eskiye nazaran daha az hatalı ve daha az sorunlu olsa da (Win 98'ten Win ME'ye geçiş hariç), son çıkan Windows XP bile yine de uzun süreli kullanıma genelde dayanamıyor. Saçma hatalar almaya başlayınca da genelde ilk fikir "format zamanı geldi" olur. Format tabii ki bir çözüm ancak sistemi tam haliyle kullanılabilir hale getirmek uzun sürüyor. Sürücüler, programlar, yedek dosyalar, ayarlar, wallpaper vs. derken 2-3 saatinizi alabiliyor bu işlem.

İşte bu yazıda o tüm işlemleri 10 dakikada nasıl yapabileceğinizi anlatacağım. Hepinize faydalı olacağını düşünüyorum. Bu yazıda işi Norton Ghost v9.0 ile yapacağız. Yani bir tane edinin kendinize.

Windows tamamen düzgün çalışırken ve tüm yeni sürücüler, güncellemeler vs. yapılmışken bu işi, yani sisteminizi komple yedeklemeyi yapmanızı öneririm. Çünkü yedeği geri yüklediğinizde her şeyin normal çalışır olmasını istersiniz herhalde :)

Windows'unuz normal çalışıyor, güncellemeler yapılmış, en sevdiğiniz wallpaper hazır, internet favorileriniz de hazır ve kullandığınız tüm programlar da yüklüyse yedek alma işlemine başlayabiliriz. Burada bir uyarı yapalım; Windows'u komple yedekleyeceğimiz için sabit diskinizi en az ikiye bölmüş olmanız ya da yedek dosyasını koymak için bir DVD yazıcıya sahip olmanız gerekiyor. Sonradan geri yüklemek için gerekli bunlardan biri. DVD yazıcı dememin nedeni de yedek dosyasının genelde 3-4 GB civarında bir boyuta sahip olması. Eğer ben program vs. kurmadan sadece Windows'un kendisini yedekleyeceğim diyorsanız ve eğer sabit diskiniz ikiye bölünmüş değilse bir CD bile yeterli olabilir. Yani CD yazıcı gerekiyor bu sefer de. Ayrıca yedek dosyasını sabit diskinizin Windows kurulu olmayan bölümüne koymanız gerekiyor.

Şimdi adım adım anlatmaya başlıyorum. Önce Windows'u yedekleyeceğiz.

1) Norton Ghost'u kurun.

2) Norton Ghost'u çalıştırın.

Resim
Norton Ghost'u ilk çalıştırdığınızda karşınıza bu pencere gelecek

3) Back Up Drives'a basın.

Resim

4) Next'e basın.

5) Windows hangi kısma yüklüyse onu seçin ve Next'e basın.

6) Açılan pencerede Browse tuşuna basıp yedek dosyasının nereye kaydedilmesini istediğinizi belirleyin. Ben, Windows C:\'de kurulu olduğundan E:\ kısmına yedek dosyasını attım (yani sabit diskin diğer bölümüne). Biraz önce yukarda bahsettiğim kısma geldik. İster CD ya da DVD'ye ister sabit diske kaydedebilirsiniz. Pencerenin sol üst kısmında Local File kısmı sabit diske, CD RW/DVD RW kısmı da adından da anlaşılacağı gibi CD ya da DVD medyaya dosyayı kaydetmeye yarıyor. Bunlardan birini seçtikten sonra Next'e basın.

7) Burada "Verify backup image after creation" seçeneğini seçili hale getirip yine Next'e basın. Compression, yani sıkıştırma kısmı Recomended yani tavsiye edilen şeklinde kalsın.

8) Son kısma geldik. Yine Next'e basın ve yedekleme işi başlasın.

Yedekleyeceğiniz dosyanın büyüklüğüne göre (yani Windows'un kurulu olduğu kısma yüklediğiniz programlar ve dosyaların büyüklüğüne göre) bu işlemin süresi uzayacaktır. Benim yedek dosyam 2,3 GB'tı ve işlem 5 dakika sürdü.

Yedek dosyasının boyutunun küçük olması için Windows'un kurulu olduğu bölüme müzik, resim, video gibi şeyler koymayın. Onları sabit diskin diğer bölümünde tutun.

Yedekleme işlemi bitmiş olması gerekiyor şimdi. Programı kapatabilirsiniz. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız yedek dosyaları yüklendikleri yerde şu şekilde görülmeli:

Resim

Bunu gördüyseniz, tebrikler yedek aldınız :)

Yazının ilk bölümü bitti. Şimdi durum kötü diyelim. Windows çökmek üzere. Siz de delirme noktasındasınız. Bir zamanlar normal çalışan Windows'unuzu geri getirmeye sıra geldi. Buyrun onu da yapalım. Adım adım gidiyoruz yine.

1) Norton Ghost CD'sini CD sürücüye koyun.

2) Bilgisayarı yeniden başlat komutuyla yeniden başlatın ancak açılırken "Del" tuşuna basıp (bazı bilgisayarlarda bu basılması gereken tuş farklı olabilir) Bios'a girin. Her anakartın Bios ekranında söyleyeceğim ayar farklı yerde olur, yerini sizin bulmanız gerekiyor. Yapmanız gereken şu: Bilgisayarı CD ROM Drive'dan ya da CD ROM Drive ile başlat seçeneğini seçeceksiniz.

Resim
Benim MSI Neo 2 anakartımda önce bu kısma giriliyor

Resim
Daha sonra da bu kısımdan First (1st) Boot Device kısmından CD ROM u seçiyoruz.

3) Bunu seçtikten sonra Escape tuşuna basıp o menüden çıkın ve Bios ana menüsüne geri dönün. Save and Exit tuşuna basın, sonra Y tuşuna basın (bu Yes demek oluyor) ve bilgisayarı CD'den başlatın.

Norton Ghost CD'si içerde olduğundan bilgisayar tıpkı Windows yükler gibi açılacak. Burada biraz beklemeniz gerekiyor. Bunu beklerken çay, kahve vs. almaya gidebilirsiniz :) Bu bekleme sırasında ekranda "Starting Symantec Recovery Disk" yazıyor olmalı.

4) Ghost kendini hazırlayınca Accept (kabul ediyorum) tuşuna basın.

5) Ghost, sıradaki ekranda size ne yapmak istediğinizi soracak. "Advandec Recovery Tasks..."a basın.

Resim

6) System Restore'u seçin.

7) Restore Drives'ı seçin. Sonra Single Drives'ı seçmeniz lazım.

8) Burada Browse tuşuna basıp yedek dosyanız nerdeyse onu seçmelisiniz.

Resim
Bende kırmızıyla işaretlediğim 2 tane farklı yedek dosyası var. Sizde ilk yedek almanızdan sonra onlardan alttaki görünecektir.

9) Şimdi de yedek dosyasını nereye konumlandırmak istediğinizi seçin. Windows daha önceden C:\'ye kurulmuşsa C:\ klasörünü seçin, Next'e basın, zaten Ghost bunu kendi de yapıyor alttaki resimde görüldüğü gibi:

Resim

10) Burada hiçbir şeye dokunmadan Next'e basın.

11) Son kısıma geldik. "Reboot After Finish"i seçili duruma getirin ve Finish'e basın.

İşlem 5-10 dk sürüp bitiyor bende genelde. Sizde de buna yaklaşık sürelerde -bilgisayarınızın hızına göre değişmekle birlikte- bitmeli.

Bilgisayar yeniden başlarken yine Bios'a girip bilgisayarı Sabit Disk'ten aç şeklinde ayarlamalısınız (CD ROM sürücüden açılmasını ayarladığımız yerden yapacaksınız yine, o kısımda görünecek olan CD ROM'u Hard Drive yapın sadece). Sonra yine Save and Exit'e gelip Y tuşuna basın.

Windows eskisi gibi yüklenecek ve yedeğini aldığınız hali neyse karşınıza o gelecek.

Böyle okurken iş uzunmuş gibi gelebilir ama alıştıktan sonra çok zamanınızı almayacak.

[hr]

BOOT CD HAZIRLAMAK

Merhaba.
Burada Size norton ghost ile bootable cd nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Bu birkaç şekilde yapılabilir. En işe yarayan yöntem ki bana göre iki tane.

1 - Ghost boot wizard aracılığı ile BOOT CD HAZIRLAMAK.
2 - Kendi yazacağın bir autoexec.bat ve config.sys'nin içinde bulunduğu bir boot image ı hazırlayıp bununla pc'nin dostan alınmış image'ını bootable cd yapmak.

Burada bahsettiğim birinci yöntemle hazırlanmış boot cd ile pc'yi boot edersniz doğrudan ghost dos programı açılacak ve kullanıma hazır hale gelip bekleyecektir.

Ama ikinci yöntemde ise CD'den pc'yi boot ettiğinizde ghost çalışacak ve CD içinde bulunan yedek işletim sistemini otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır.

Yöntem 1 :

Birinci yöntem için size bir ghost boot wizard gerekli olacak ki bunu Norton System Works Premier CD’si içinde Ghost Klasöründe Data arşivi içinden alabilirsiniz. Yanlız bu norton ghost boot wizard her ghost içinde bulunmuyor. Norton System Works Premier CD’si içinde mutlaka mevcuttur.

Norton boot wizard'ı çalıştırıp standart bir boot disket oluşturacaksınız zaten size yol gösterecektir. Ve aldığınız yedeği CD’ye yazarken ki boot cd olarak yazacaksınız boot kaynağı olarak bu disketi gösterip yedeğinizi yazarsanız oluşturmuş olduğunuz cd boot cd olacak ve pc'yi boot ettiğinizde doğrudan ghost açılacaktır ancak yukarıda da bahsettiğim gibi ghost açıldıktan sonra geri kalan işlemleri siz yapacaksınız bu yöntemde.

Yöntem 2 :

Asıl üzerinde uğraştığım yöntem ise ikinci yöntemdi. Ve ben bu yöntemi başardım. CD yi takıyorum makinayı cd'den boot ediyorum ve ghost doğrudan CD içindeki yedeğimi yüklüyor.

Burada size bu yöntemden bahsedicem. Ancak bazı temel işlemleri sizin bildiğinizi varsayarak anlatabilirim yoksa en detayına kadar anlatmak oldukça uzun sürecektir.

Şimdi size bu iki yöntem için gerekli olan ları listeleyelim.
1 - Ghost explorer
2 - Windows ME boot disk (ancak ram driver kurmayan olmalı) (No RamDrive)
Buradan : http://www.allbootdisks.com
Ama muhakkak no ram driver olmalı.
3 - Windows 98 me boot disketi Buradan : http://www.allbootdisks.com/
(bu size ghost boot wizard ile ghost boot disketi hazırlarken gerekecek)
4 - Ahead Nero Burning ROOM
5 - WinImage Professional
6 - Ghost.exe (dos versiyon)
7 - Ghostbootwizard.exe

Öncelikle WinImage Professional'ı kurun ve Hazırlamış Olduğunuz Windows ME boot disketin bir image'ını alın. İma uzantılı olacak ve pc ye kaydedin.

Sonra bu ima dosyasını WinImage Professional ile açın. İçinde bulunan sistem dosyalarından altta belirttiklerim haricindekileri silin ve sadece bu dosyaları koruyun.
AUTOEXEC.BAT
CD1.SYS
CONFIG.SYS
MOUSE.COM (ghost boot wizart ile hazırladığınız boot disketi içinden alabilirsiniz.)
MOUSE.INI (ghost boot wizart ile hazırladığınız boot disketi içinden alabilirsiniz)
MSCDEX.EXE
IO.SYS
MSDOS.SYS
COMMAND.COM
Burada bulunan autoexec.bat dosyası içindeki komutları tamamen değiştireceksiniz ve içindeki komutlar şöyle olacak. Çizgileri kopyalamadan sadece komutları buradan kopyalayın autoexec.bat içine yapıştırın ve kaydedin.

--------------------------------------------------------------------------------
@echo off
MSCDEX.EXE /D:tomato /L:R
SET TZ=GHO+08:00
prompt $p$g
MOUSE.COM
for %%i in (r:\*.gho) do set image=%%i
echo Loading...
\ghost\ghost.exe -clone,mode=load,src=%image%,dst=1 -rb
-----------------------------------------------------------------------------------
Devam edelim. buradaki config.sys dosyasını açın ve bunun içeriğini de şu şekilde değiştirin.
_______________________________________________________________________
FILES=30
BUFFERS=20
DEVICE=cd1.SYS /D:tomato
LASTDRIVE=Z
_______________________________________________________________________
Bu işlemleri yapmak için bu iki dosyayı WinImage Professional ile ima dosyası içinden çıkarmalı değişiklikleri yapıp kaydedip sonra yine bu program ile ima dosyası içine almalısınız. Dosyaları notped ile açabilirsiniz.
Sonra ghost.exe'yi yine WinImage Professional ile ima dosyası içine alacaksınız ancak autoexec.bat içine yazdığımız komuta göre çalışması için ima dosyası içinde ghost klasörü oluşturun ve bu klasör içine ghost.exe yi alın.
Oluşturacağınız bu konfigürasyonu program aracılığı ile kaydetmeden önce programda şu yolu takip ederek küçük bir ayar yapmalısınız.
Programın image menüsünü tıklayın açılan menüden change formatı tıklayın açılan alanda değerlerden 2.88Mb seçeneğini tıklayın ve sonra içinde
AUTOEXEC.BAT
CD1.SYS
CONFIG.SYS
MOUSE.COM
MOUSE.INI
MSCDEX.EXE
IO.SYS
MSDOS.SYS
COMMAND.COM
GHOST/GHOST.EXE (Ghost klasörü içinde olacağı için bu şekilde yazıyorum)

Dosyalarının bulunduğu konfigürasyonu .ima uzantılı olarak kaydedin. Kaydederken adının önemi yok ama uzantı ima olmalı. (örn : ghost.ima) (Önemli : 2.88Mb seçeneğini mutlaka işaretlemelisiniz. Aksi takdirde CD’niz çalışmaz.)
__________________________________________________________________________________

GELDİK CD YAZMAYA.

Neroyu açın. bootable CD "CD-ROM (Boot) menüsünü seçin
Burada bootable cd hazırlamak için sizden boot kaynağı isteyecek standart olarak disketi görür nero ama yukarıda hazırlamış olduğunuz ima dosyasını kullanacağız.

Neroda bu bölümde uzman modu açık işaretlenecek gözat butonuyla hazırladığınız ima dosyası gösterilecek ve orada boot kaynağının boyutu senu belirten bir seçenek vardır o seçenekten boyut 2.88 seçilecek. Mutlaka seçilmeli yoksa çalışmaz...

Sonra yeni cd yaz denilecek ve gho uzantılı pc yedeğini nero içine alacak ve yaz denilecek. Nero önce sizin hazırlamış olduğunuz ima dosyasını alacak sonra gho uzantılı yedeğinizi cd ye yazacaktır.

Bir soru eğer pc image'ı bir cd boyutundan fazla olursa ne olacak ?

Evet işte bunun için cdye gho uzantılı image'ımızı yazmadan önce ghost explorer ı kullanarak yedeği bölmeniz gerekecek.

GHOST IMAGE BÖLME

Ghost explorer ı açın yedeğinizi explorer da açın
Üst menülerden wiew'i tıklayın
Açılan menüden options'u tıklayın.
Burada açılan küçük pencere sizin CD boyutunun ne kadar olmasını istediğinizi soruyor cd boyutuna göre bir değer girin ve ok deyin.
Sonra yine üst menülerden file'yi tıklayın compile seçeneğini tıklayın. Açılan menüde kayıt edilirken bir ad verin ve pc de bi klasöre bunu kaydedin bu sırada bir süre bekleyin ghostexplorer image dosyanızı bölecektir.
Burada ilk asıl yazdıracağınız dosya gho uzantılı olan dır. İkinci dosya ghs uzantılı olacaktır bunuda ikinci bir cd ye yazacaksınız. Ama bunu doğrudan normal bir cd şeklinde yazacaksınız.

Önemli not : Ghost Explorer ile böldüğünüz image’in ikinci bölümünü normal bir data CD şeklinde CD’ye yazacaksınız ama Kesinlikle adını değiştirmemelisiniz. Aksi takdirde yükleme sırasında sizden ikinci cd’yi isteyecek ama adını değiştirdiğinizde hata verecek ve yükleme devam etmeyecektir…
Böylelikle bootable ghost CD si hazırlamış olacaksınız ve bu cdlerden ilkini (ki tek cd ye sığmadıysa ilkini) cdrooma takıp pcyi cd room'dan başlatırsanız ghost otomatik olarak açılacak ve cd içindeki image ı yükleyecektir. İlk cd yüklenince ikinci cd yi ister sizden ikinci cd yi takarsanız yükleme devam eder biter ve restart edip işletim sistemini açar.

Burada anlattıklarım ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama bunu şu an kullanıyorum çalışıyor cd yi takıyorum ve izliyorum yüklemeyi o kadar. Tüm adımları doğru yaparsanız sorun çıkmaz. Ama eksik bir şeyler olursa çalışmaz. Deneme yaparsanız boş önemli bilgilerin olmadığı bir pc de ilk denemeyi yapın. Ghost format atıp image ı yüklüyor.
Burada HDD’yi birden fazla bölüme ayırmış olan kişilerin bilmesi gereken şu. Windows’un ghost ile image’ını alırken HDD Tablo yapısı aynen alınmış ise bu şekilde hazırlanmış boot CD sistemi yüklediğinde HDD kaç bölüme ayrılmış olursa olsun yükleme bittikten sonra sistem açılınca göreceklerdir ki bütün bölümler gitmiş ve tek parça haline gelmiş olacaktır. Bu sebeple CD’nin sadece C bölmesini yükleyecek düşüncesiyle CD ile yükleme yaparsanız diğer bölümlerdeki bilgileriniz formatlanır.

Bu boot CD denemesini hazırlarken tek bölme üzerine hazırladım. Burada size örnek olarak vermiş olduğum Ghost.ima dosyasını kullanırken bunu dikkate alın. HDD bölümlerinin aynen kalması için hiçbir deneme yapmadım. Ama sanırım Ghost image’ı alınırken yedekleme işlemine geçilmeden önce Ghost size bir iki soru soruyor bunlardan birine ama şu an tam hatırlamıyorum hayır denilirse HDD İmage’ın alındığı haliyle kalacaktır. Bunun denemesi size kalmış…

Zaten dizüstü PC’lerin yanında verilen kurtarma CD leride HDD’yi kaça bölmüş olursanız olun yükleme sonrası orijinal haline geri getiriyor…
Ama size tavsiyem eğer komut bilginiz iyi deyilse nerodan 98 açılış disketiyle bootable cd si yapın içine ghost.exe yide atın bir mouse.com ve mouse ini koyun ghost image’nizide bu cd ye yazdırın. Bu cd de bootable olacaktır ama makina boot edildikten sonra komut satırından önce mouse yazıp enter yapar sonrada ghost yazıp enter yaparsanız ghost açılır yedeğinizi siz elle yüklersiniz. Bu yolu yukarıda kısaca birinci yöntem olarak anlatmıştım.
Yukarıda anlattıklarım benim biraz tembelliğimden ve merakımdan doğan sonuçlar. Yapınca güzel hoş bir yöntem ama biraz zor ve uğraş gerektiriyor.

BURADA SİZE ANLATMIŞ OLDUĞUM İMA UZANTILI BOOT DOSYASINI VE BU İŞLEM İÇİN İHTİYAÇ DUYACAĞINIZ PROGRAM VE ARAÇLARI ALTTAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ BU BELGE YANINA EKLİYORUM. BU İMA'YI DA KULLANARAK BOOTABLE CD YAPABİLİRSİNİZ HAZIRDIR HERŞEYİ SİZE SADECE NERO İLE YAZMA KISMI KALIYOR.
İster buraya yazdıklarımı uygulayarak baştan kendiniz bu işlemleri yapın, isterseniz linke eklediğim ghost.ima dosyasını kullanarak kendinize bir XP CD’si hazırlayın…
Alttaki linklerde şunlar yer almaktadır :
1 – Ghost.IMA
2 – Ghost Boot Wizard
3 – GhostExplorer
4 – Bootable Ghost.rtf (anlatım)
5 – win98se.exe (98 bott disketi hazırlarken kullanabilirsiniz, başka yerden de kullanabilirsiniz)
6 – winmenoram.exe (Windows ME Boot disket haırlamak için, RamDriver kurmayan versiyon)
7 – WinImage Professional v7.0.7000 + Keygen

UMARIM İŞE YARAR. SİZE KOLAY GELSİN...

Araçlar : Download[/link]

WinImage Professional v7.0 : [url=http://www.4shared.com/file/239573/f4ec ... 07000.html]Download

Dosyaların Rar Şifresi : turkconnet.com
Saygılar
Kullanıcı avatarı
sevil
Bit
Bit
Mesajlar: 26
Kayıt: 23 May 2006, 00:37

Mesaj gönderen sevil »

öncelikle bu süper çalışma için elinize sağlık diyorum.ama bu süper çalışmanın bi ufak eksiği var o da,sağlam bir norton ghost download linki.eminim hemen bulup değiştiriceksinizdir,elinize sağlık diyorum.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

norton ghost 10 olurmu çok sağlam bir link:?
Kullanıcı avatarı
sevil
Bit
Bit
Mesajlar: 26
Kayıt: 23 May 2006, 00:37

Mesaj gönderen sevil »

bu anlattıklarınızı aynı şekilde yapabiliyorsam daha üstün bi versyonunu niye reddedelim. =)
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

şimdi bende onu araştırıyordum.
malesef yapamıyorsn. çünkü görünüm ve söylenenler bir birini tutmuyor...

az beklersen sana 9.0ı bulucam
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

norton ghost 2003 bu içerisinde anlatımda mevcut

İNDİR

rar ilacı : hardwaremania
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

acilservis bu arkdaşımız biraz daha üst versiyon istiyor
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

Symantec Norton Ghost 9.0

part1
http://www.sanhaoonline.com/down/soft/s ... .part1.rar
ilac1:BRCM-6MBM-VBDH-QK96-X86X-BCPD
olmazsa.

ilac2. AY3APH7J3DNGKC36QMR3 AY3APH7J3DFKJD7GEYEK AY3APH7J3DNFR4KN4JDF
En son PeeRLeeSS tarafından 15 Kas 2006, 23:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

syamantec'le bi akrabalığın varmı? :)
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

benim sordum.com la akrabalığım var :D diğerleri ayle dostlarımız :D
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

partların hepsi bir yani extarch yaptığımda hep aynı dosyalar çıkıyor
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

:( ozm alternatif bakalım sen denediysen doğrudur tamam.
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

10 tane alternatif editlemeli teker teker link vereceğim..
Symantec N0rt0n Ghost™ 10.0 Full Bootable CD (Iso)

------(geçersiz link)------ 19900430/ghost.part1.rar (Size, mb: 50.000)
------(geçersiz link)------ 19900074/ghost.part2.rar (Size, mb: 50.000)
------(geçersiz link)------ 19900445/ghost.part3.rar (Size, mb: 50.000)
------(geçersiz link)------ 19885308/ghost.part4.rar (Size, mb: 15.285)

bu programda benden partları indirip iso dosyasını cd ye kaydediyorsunuz bootable cd oluşuyor
En son PeeRLeeSS tarafından 15 Kas 2006, 23:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 957
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

beni yanlış anladın part2 ve part 3 ü silebilirsin bir part yetiyor
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

tamam anladım ilacı sağlam denenmiş :D bende 10 tane alternatif bulmaya başlamıştım sağlık olsun :D
Cevapla