50 GB'lik Cd

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 34637
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

50 GB'lik Cd

Mesaj gönderen velociraptor »

Panasonic, 50 GB veri depolayan CD gelistirdi. Panasonic, 50 GB`a kadar veri depolayabilen yeni nesil optik disk teknolojisi Blu-ray Disk sürücüleri 2006 ilkbaharinda satisa sunuyor. Hem masaüstü hem de tasinabilir PC`ler icin üretilen Yeni Blue-ray disk sürücüler, Blue-ray disklere kayit da yapabilecek. Tüketici elektronigi alaninda dünyanin önde gelen markalarindan birisi olan Panasonic`in bagli oldugu Matsushita Electric Industrial Co. Ltd., arastirma ve gelistirme icin ayirdigi 5.5 milyar dolar ile yeni fikirleri hayata geciriyor. Panasonic, yeni nesil kayit standardi Blu-ray diskler icin disk sürücü üretimine 2006 yili basinda baslayacagini acikladi. Tek katmana 25GB, cift katmana ise 50 GB`a kadar veri kaydedilmesine imkan taniyan Blue-ray teknolojisi yeni nesil görüntü standardi olan HD (High Definiton Yüksek cözünürlüklü) görüntüleri depolamak icin de cok önemli bir medya olarak ortaya cikiyor. Blue-ray Disc standardinin ilk gelistiricilerinden olan Panasonic, yeni nesil optik disk formatini ilk kez yaygin günlük kullanima aciyor. Masaüstü ve tasinabilir PC`lerde dünyada ilk kez kullanilacak olan Blue-ray sürücüler icinde bulundugumuz Ekim ayinda PC üreticilerine test amacli olarak gönderilecek. Piyasa cikisi 2006 bahari Sürücülerin seri üretimine ise 2006 yili Ocak ayinda baslayacak. Panasonic`in üretecegi Blue-ray sürücüler CD ve DVD standardinda üretilmis tüm eski optik diskleri de okuyup yazabilecek. Yeni disk sürücüler ilk olarak HP ve Dell gibi dünyanin önde gelen bilgisayar üreticileri tarafindan kullanilacak. Bilgisayar üreticileri bu sürücülere sahip bilgisayarlari 2006 baharinda piyasaya sürecek. su anda test asamasinda olan Blue-ray standardindaki diskler bir koruyucu kasa icerinde bulunuyor. Bu da disklerin hacimlerini artiriyor. Bu sorunu cözmek icin calisan Panasonic, koruyucu kasaya ihtiyac duymayan, toza ve cizilmeye karsi dayanikli yeni Blue-ray diskler de üretti. Bu yeni diskler öncelikle Panasonic`in kisisel bilgisayarlar icin ürettigi disk sürücülerde kullanilacak.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1467
Kayıt: 15 Mar 2006, 16:40

Mesaj gönderen drog_1 »

yani bizim cd ler izmarit gibi kalacak
hayret ve
anam bunun sonu yok mu ya....
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 928
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
Konum: Osmaniye
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

abi sonu yok ben düsünüyorumki artik bildiginiz flas diskler utanmasalar 20 GB cikacak olmaz tabi benim düsüncem ama katmanlardan olusuyorlar her katmanda yüzlerce transistör var zaten onun icine kaydediliyor veriler kaydolurken bilgisayar mantigi 0-1 ler 1 ler yüksek 0 lar düsük voltaj dir.
sonu yok düye bilirim serce parmagi büyüklügünde HDD ler gördüm ben bulursam buraya koyacam sonra sonu yok diyemen ilelebet dersin :D :wink:
Kullanıcı avatarı
rodi
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 233
Kayıt: 06 Haz 2006, 04:45
cinsiyet: Erkek
Konum: SİVEREK

Mesaj gönderen rodi »

teknoloji son hizla ilerlemeye devam ediyor
Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 402
Kayıt: 04 Nis 2006, 10:29
Konum: isvicre,geneve

Mesaj gönderen bambucya77 »

ohhhh ciksin artik yahu kurtulalim su cd lerden 8)
Elegance
Byte2
Byte2
Mesajlar: 68
Kayıt: 15 Mar 2006, 21:00
Konum: Ankara

Mesaj gönderen Elegance »

doldur doldur bitmez bu cd"ler :D
PeeRLeeSS bu arada 0 düsük voltaj deildir, Voltaj yoktur anlaminda yani negatif (-) anlaminda....
1 ise yüksek voltaj deil, voltaj yani veri vardir anlamina gelir elektronik de...
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 949
Kayıt: 16 Mar 2006, 08:55
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

Teknolojinin ucu öbür dünya... :)
Cevapla