Windows 7 sanal hard disk (VHD) desteği

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Windows 7 sanal hard disk (VHD) desteği

Mesaj gönderen velociraptor » 07 Tem 2009, 17:39

Windows 7′nin en çarpıcı yeniliklerinden birisi de artık işletim sistemi içerisinde sanal hard disklerin kullanımına imkan tanıması. .vhd uzantılı bu dosyaların doğrudan sisteme eklenebilmesi, yeni bir disk imajının oluşturulabilmesi gerçekten çok hoş. Oluşturulan sanal diskler istenildiğinde herhangi bir Windows 7 bilgisayar üzerine rahatça ilişkilendirilebiliyor. Mobilite konusunda ciddi çalışmalar yapan ve sunucu sanallaştırma atılımlarıyla öne çıkan Microsoft, istemcileri de unutmamış diyebiliriz.

Resim

Disk Yönetim ekranında Action menüsünde bulunan Create VHD ve Attach VHD seçenekleriyle ister yeni bir sanal disk oluşturabilir isterseniz de varolan bir VHD diskini sisteminize entregre edebilirsiniz.

Resim

Sanal diskin oluşturulacağı lokasyonun ve diskin boyutunun belirlenmesinin ardından rahatlıkla diskinizi gerçek işletim sisteminize ekleyebilirsiniz.

Resim

Detach VHD ile daha önce ilişkilendirdiğiniz sanal diskinizi kolayca sistemden çıkarabilirsiniz

Baki Onur

Kullanıcı avatarı
cem71
Bit
Bit

Re: Windows 7 sanal hard disk (VHD) desteği

Mesaj gönderen cem71 » 24 Şub 2011, 21:58

Selam velociraptor
Yapilan islemleri uyguladim.Disk bölümü online olmasina ragmen acilista virtual pc disk i baslamadi.nerede hata yaptigimi bilemiyorum.acaba denemesini yapan varmi.Kullnadigim isletim sistemi win 7 home.
Ddetayli bilgi verilebilirse menmun olurum.simdiden teskkür ederim