KBDTUQ.DLL ekraninda aniden kapaniyor (vaka)

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

KBDTUQ.DLL ekraninda aniden kapaniyor (vaka)

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Tem 2009, 18:30

Sorun:
Bilgisayarıma Windows XP SP3 kurmaya calisirken (f8 menüsünden önce KBDTUQ.DLL Klavye düzen kitaplığı yükleniyor ekranında bilgisayar aniden kapanıyor...

Çeşitli Xp cd leri ile denememe rağmen sorun değişmedi. 1 x 512 ve 1 x 256 ram var çıkartıp tek tek taktığımda yada hepsini çıkartıp yeni ramlar taktığımda sonuç değişmedi.
-CdRom değiştirdim sonuç değişmedi.
-Hdd değiştirdim sonuç değişmedi.
-Tüm kabloları değiştirdim sonuç değişmedi.
-Farklı klavyeler ile denedim sonuç değişmedi.
-Kasa da TV kartı var onu çıkarttım sonuç değişmedi.

Bilgisayar normalde gayet normal bir şekilde açılıyor sorun yok ama kesinlikle format atılamıyor. iyice sinir sistemim bozuldu sabahtan beridir uğraşıyorum bir adım ilerleyemedim

cözüm:
islemci macununu yenileyip tekrar deneyin

AINTIDIR

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Re: KBDTUQ.DLL ekraninda aniden kapaniyor (vaka)

Mesaj gönderen modestus » 03 Tem 2009, 10:40

geçen hafta benzer şey başıma geldi,xp kapanmıyor ofis programlarıda nerdeyse iki dakikada açılıyor,xpyi defalarca yeniden yükledim olmadı..
sonra autocad lisans problemleri çıkartmaya başladı,müzik dinlerken şarkı takılıyor v.s bir sürü problem..işlemci macunu aklıma geldi,kapağı bir söktümki ne görüyim,kasanın içi botanik bahçesi gibi toz,toprak ve her çeşit ölü böcek ve işlemci fanı çalışmakla durmak arasında karar veremiyor...elektrik süpürgesiyle temizlik ve işlemci macunu değişimi sonrasında bilgisayar sıfırlandı..