RealPlayer format dönüştürüyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

RealPlayer format dönüştürüyor

Mesaj gönderen uçs » 26 Haz 2009, 16:50

Bilgisayarlar evlerimize girdiğinde hayatımıza giren RealPlayer, kendini güncel tutmayı başarıyor.

Resim

RealPlayer SP versiyonu 25 Haziran Perşembe günü yayınlandı. Beta sürümünde olan programın en göze çarpan özelliği ise Facebook gibi sosyal ağlarla video paylaşımını sağlaması. Daha ilgi çekici bir özelliği ise Real Player ile kaydettiğiniz videonun formatını değiştirerek bir çok mobil cihazda oynatabiliyorsunuz.

Sosyal ağlarda asıl bağlantıya link verilse ya da düzinelerce farklı şekilde yapılabilse de videonun formatını değiştirmek oldukça akıllıca bir yenilik. Normal kullanıcılar, hangi videonun hangi marka telefonda oynayacağını tam olarak bilemeyebiliyor. Ancak RealPlayer buna bir çözüm sunuyor. Tek tuşa basarak istediğiniz mobil cihaz için videonun formatını değiştirebiliyorsunuz. iPod/iPhone, BlackBerry, Sony PSP ve Nokia E71 serisi ve bir çok cihaz için dönüştürme yapabiliyorsunuz. Ancak sadece 40 dolara satın alınan RealPlayer Plus ile iPod ve iPhone için video dönüştürülebiliyor

Real Player SP'nin yeni bir özelliği olmadığını düşünebilirsiniz. HandBrake adlı ücretsiz bir program aynı işlemleri yapıyor. Ancak RealPlayer'ın güzelliği kodekler, bit oranları ve çözünürlükler hakkında hiçbirşey bilmeyen ya da bilmek istemeyen kullanıcıları hedef alması.

CNETCevapla