Linux'a antivirüs çözümü

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Linux'a antivirüs çözümü

Mesaj gönderen uçs » 24 Haz 2009, 16:16

AVG Technologies, Linux için geliştirdiği ve güncellediği anti-malware yazılımını tanıttı.

Resim

AVG 8.5 for Linux, server ve ücretsiz workstation ilavesi ile daha etkin tarama yetenekleri, yeni antivirüs filtrelemesi, geliştirilmiş bir performans ve Linux tabanlı kullanıcılar için daha kolay bir kullanım sunuyor. Windows işletim sistemlerindeki kadar yaygın olmasa da, Windows için geliştirilen kötü amaçlı yazılımlar, Linux işletim sistemlerine de darbe vurabiliyor. Bunun yanı sıra Windows tabanlı çalışma istasyonları sıklıkla ağ üzerinde Linux tabanlı sunuculara bağlanıyor. AVG 8.5 for Linux, bu gibi sistemler için merkezileşmiş bir anti-malware koruması sağlıyor.

AVG’nin yeni geliştirdiği AVG Server Edition for Linux, tek dağıtım paketi içinde hem e-posta hem de dosya sunucularını koruyor. Gün içinde yollanan milyonlarca e-postayı destekleyecek kapasite ve güvenilirliğe sahip AVG Server Edition for Linux, böylelikle büyük şirketler ve hatta internet servis sağlayıcıları tarafından da kullanılabiliyor.

FreeBSD, Mandrake, Mandriva, Fedora Core, Debian, SUSE, Red Hat, Red Flag, Ubuntu ve Debian paketini kullanan diğer Linux dağıtımları altında test edilen AVG 8.5 for Linux, Linux dağıtımı açısından bir sınırlama taşımıyor.

Linux versiyonuna bağlantı başına lisans ücreti ödenerek 1 ya da 2 yıllık abonelik seçenekleriyle sahip olunabiliyor. Server Edition’a ise yetkili AVG satıcılarından ya da doğrudan http://www.avg.com/business-security sayfasından ulaşılabiliyor. Her iki versiyon da şu an için yalnızca İngilizce olarak sunuluyor.

CNETCevapla