Windows- Disk Yok hatası (vaka)

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Windows- Disk Yok hatası (vaka)

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Haz 2009, 17:47

Sorun:
Bilgisayarıma cd,hafıza katı veya usb deb herhangi bir donanım taktığımda, hata kutusunun içinde

"Windows- Disk Yok"
"Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf9c 4 75b4bf9c 75b4bf9c"

şeklinde hata veriyor "iptal", "yeniden dene" veya "devam" şeklinde seçenek çıkıyor.bu diğer bazı başka bilgisayarlardada yapmaya başladı. fakat "İptal et" sürekli ve hızlı bir biçimde basarsam hata mesajı kalkıyor. sonra çalıştırmak istediğim sürücüyü çalıştırabiliyorum.acaba bu bir tür virüsmüdür çünkü pcyi formatladım yine aynı sorun.

Cözüm:
Büyük olasılıkla, flash bellek v.b. hafıza ünitelerinden bir ve/veya birkaçında zararlı içerik (virüs v.b.) sözkonusu...

Bahse konu donanımların bilgisayarına takılı iken, aşağıdaki linklerden edineceğin temizleme araçlarını çalıştır;

Dracula Virüs Temizleyici:

Kod: Tümünü seç

http://www.yazguven.com/index/?p=49
Harddisk Autorun Removal Tool:

Kod: Tümünü seç

http://www.kunalpradhan.110mb.com/index_files/hart.htm
feedback:
sayende sorun çözüldü. Dracula Virüs Temizleyici 3.4 versiyonunu kurdum. tüm usb belleklerimi taktım ve yerel diskler dahil hepsini seçerek tarama yaptım. MCAuptade(C/Program Files klasöründe) ve aoturun.exe(flash disklerde) diye dosyalar buldu hepsini sildim. Sonra Harddisk Autorun Removal Tool exe dosyasını çalıştırdım. Removal tuşuna bastım. kayıt defterine eklemek istermisiniz dedi evet dedim. Sorun bu şekilde çözüldü. Bu iki programın hangisi çözdü onu bilmiyorum artık. Dracula Virüs Temizleyici nin çözdüğü kanaatindeyim. Şu an windows disk yok hatası almıyorum. Bilgisayarı açıp kapattım, cd, flash bellek, taşınabilir HDD hepsi ile denedim çok şükür sorun yok. Arkadaşlar bu program gerçekten işe yarıyor. Yanlız tarama yapmadan usb bellkelerinizi takın ve tarama yaparken sol taraf pencerede görünen tüm disklerinizi seçin.

ALINTIDIR