jqs.exe nedir??

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

jqs.exe nedir??

Mesaj gönderen modestus » 11 Haz 2009, 13:32

Java Quick Starter (JQS) çoğu Java uygulamasının başlatma süresini kısaltır. Bu özellik Java SE 6 Update10'da (6u10) eklenmiştir ve sonraki tüm sürümlerde bulunacaktır.

JQS Windows XP ve Windows 2000 işletim sistemlerinde varsayılan değer olarak etkinleştirilir. Windows Vista işletim sisteminin kendi önyükleme yöntemleri olduğu için Vista'da gerekli değildir. Hızlı başlatma olanağı sağlamak için arka planda jqs.exe adlı bir işlem çalışır. jqs.exe, Windows yeniden başlatıldıktan sonra belleğe yüklenir. JQS özelliğinin ve jqs.exe işleminin nasıl devre dışı bırakılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Başlatma başarımını artırmak için, en sık kullanılan Java dosyaları düzenli olarak taranarak önceden belleğe alınır (en fazla 20Mb RAM kullanılır). Daha sonra, Java başlatıldığında, daha az disk G/Ç işlemi gerekeceğinden başlatma işlemi çok daha kısa sürer ve belirgin şekilde hızlanır.

Not: JQS hizmeti çalışma anında sürekli denetimler yapar ve dizüstü bilgisayar pilden çalışmaya başladığında durur. JQS hizmetinin sunduğu başarım avantajları büyük ölçüde sistemin genel yapılandırmasına bağlı olduğu için, güç kablosu takıldığında JQS hizmeti yeniden çalışmaya başlar.

Java Quick Starter'ı devre dışı bırakmak için:

1. Başlat'ı tıklatın.
2. Denetim Masası'nı tıklatın.
3. Java'yı tıklatın.
4. Java Control Panel'da (Java Denetim Masası) Advanced (Gelişmiş) sekmesini tıklatın.
5. Miscellaneous (Çeşitli) girişinin üzerine gelin ve girişi genişletin.
6. Java Quick Starter onay kutusundaki işareti kaldırın.
7. Tamam düğmesini tıklatın ve sistemi yeniden başlatın.

Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: jqs.exe nedir??

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Haz 2009, 04:08

tesekürler