Optowheel ailesine yeni üye

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Optowheel ailesine yeni üye

Mesaj gönderen uçs » 10 Haz 2009, 16:25

Genius’un dizüstü bilgisayarlar için özel olarak ürettiği OPTOWHEEL fare serisinin en yeni üyesi Ergo T355 oldu.

Resim

Genius’un dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettiği ve bünyesinde en son teknolojik yenilikleri barındıran Ergo T355 Laser sayesinde fare kullanımı oldukça rahat ve konforlu bir hale geliyor. Çıkardığı ürünler kadar yenilikçi teknolojileriyle de adından söz ettiren Genius’un “OptoWheel” adını verdiği yeni optik tekerlek teknolojisi sayesinde İnternet’te gezinmek ve ofis programlarıyla çalışmak oldukça kolaylaşıyor. Klasik fare tekerleği yerine gelişmiş bir optik algılayıcı ve dokunmatik bir panelden oluşan yeni sistemde, parmak ucuyla yapılan küçük gezinme hareketleri bilgisayar kontrolünü hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor. Ayrıca “Turbo Scroll” özelliği sayesinde çok sayıda sayfadan oluşan dokümanlarda çok daha etkin bir şekilde çalışılabiliyor.

Gelişmiş lazer motoru sayesinde tarama çözünürlüğü 800 dpi’dan 1600 dpi değerine kadar çıkabilen Ergo T355 Laser, dizüstü bilgisayarlarda en sık kullanılan çözünürlük ayarları olan 800x600 ve 1024x768 ile tam uyumlu olarak çalışabiliyor. Tarama çözünürlüğünü değiştirmek için 5 saniye boyunca farenin sol, sağ ve orta tuşlarına aynı anda basmak yeterli.

Sıradan bir optik fareye göre çok daha duyarlı bir hareket algılayıcıya ve çok daha iyi bir tepki süresine sahip olan Ergo T355 Laser’ın en önemli özelliklerinden birisi de ergonomik tasarımı sayesinde uzun saatler süren çalışmalarda hepimizin canını sıkan bilek ağrılarını en aza indirmesi.

Bütün bunlara ek olarak Ergo T355 Laser’ın “Smart IE Search” özelliği sayesinde işaretlediğiniz kelimeleri tek tıklamayla bir Internet Explorer penceresi açarak aratabiliyorsunuz.

Ergo T355 Laser ile Windows Vista işletim sisteminin fonksiyonlarına doğrudan erişebilmeniz de mümkün. Yüksek performans, taşınabilirlik ve kullanım kolaylığının bir araya geldiği Ergo T355 Laser’ın ağırlığı ise sadece 86 gr.

CNETCevapla