Ünlü tablolar telefon kartlarına taşındı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Ünlü tablolar telefon kartlarına taşındı

Mesaj gönderen uçs » 09 Haz 2009, 17:10

Türk Telekom, “Kontörlü Kart Koleksiyonu”nun yeni serisini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sınırlı sayıda üretilen kartların üzerinde, ünlü sanatçı Fikret Mualla’nın İstanbul Modern koleksiyonundaki 10 eseri yer alıyor.

Resim

Kültür mirasını geliştirmek, evrenselleştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla, sanata destek veren Türk Telekom, 2008 yılından bu yana ana sponsoru olduğu İstanbul Modern ile birlikte “kontörlü kart koleksiyonu” projesini hayata geçiriyor.

Kontörlü kart koleksiyonunun yeni serisinde ünlü sanatçı Fikret Mualla’nın İstanbul Modern koleksiyonundaki 10 eseri yer alıyor. Türkiye geneline dağıtılacak olan kartlar, Türk Telekom ofis ve bayilerinden satın alınabilecek.

Serinin üzerinde Fikret Mualla’nın “Marne’da Tekneler”, “Kâğıt Oynayanlar”, “Paris Moulin Rouge’un Önündeki Zarif Kadın”, “Caz Orkestrası”, “Seçkin Bir Toplantı”, “A la Coupole”, “Çiçekler ve Meyveler”, “Pazardan Dönüş”, “Cannes” ve “Yeşil Figürler” adlı on farklı eseri yer alıyor.

Türk Telekom, İstanbul Modern işbirliği öncesinde de Anadolu Evleri, 5 Haziran Çevre Günü, Dünya Su Günü, 2002 Dünya Kupası, Kaya Mezarları ve Piri Reis Haritası gibi temaları telefon kartlarına taşımıştı.

CNETCevapla