Antivirus tarama sonucu ve lisansız yazılımda yapılacaklar

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Antivirus tarama sonucu ve lisansız yazılımda yapılacaklar

Mesaj gönderen loveme » 08 Haz 2009, 16:10

Resim
Online tarama yaptım safe diyor.Bu durumda bilgisayarımızın virussüz olduğu anlamına mı geliyor.Ayrıca başka bir tarama ya da programa sonradan ihtiyaç duyulur mu?Güvenliğimi korumaya,bilmediğim sitelere girmemeye özen gösteriyorum.Anladığım ve bildiğim siteleri tercih etmeye gayret ediyorum.

Ayrıca 2.sorum bizim kullandığımız lisansız yazılımların sorunlu olup olmadığı.Bunlar bilgisayarımızda casus mu?Bir yere bilgi mi gönderiyor bunu nasıl anlayabiliriz????Lisansız kullandığımız yazılımlarımız olan xp ve antivirüs programları bize zarar verebilir mi?
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Re: Antivirus tarama sonucu ve lisansız yazılımda yapılacaklar

Mesaj gönderen modestus » 08 Haz 2009, 16:36

evet güvenli diyor,ayrıca hiçbir lisansız programın garantisi yok o yüzden tavsiye edilen programların tavsiye edilen sürümlerini tercih ediceksin,yada sen deneyerek bulucaksın...
mesela nod32 nin bazı sürümleri çin sitelerinden güncellenmekte ve hackerlara açık duruma getirilmekteler,bazılarıda kırma esnasında sakatlanarak koruma modülleri etksiz hale gelmekte sadece görüntüleri kalmakta..
bu konuda forumda daha ayrıntılı yazılar bulabilirsin..

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Re: Antivirus tarama sonucu ve lisansız yazılımda yapılacaklar

Mesaj gönderen loveme » 08 Haz 2009, 19:05

virus bulunmadıysa pcde kullandığım yazılımlarda da sorun yoktur.Dediğiniz gibi kullanıcılar lisansız yazılımlarla büyük risklere girebiliyorlar.İş dışında ise kullandığımız yazılımlar yani evde kullanıcı isek ve araştırma yapıyorsak pcmize gelicek zararlara karşı yedeklememiz yeterli oluyor.