Mayende nin ricası

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Re: Mayende nin ricası

Mesaj gönderen uçs » 08 Haz 2009, 01:29

son durum soyle:

calismayan harddiski ide1 master`a bagliyorum. (daha onceden de buradaydi bu)
bilgisayar SATA uzerindeki hardisk uzerinden boot edilerek aciliyor. (su anda artik bu sekilde kullanilabiliyor)
``add new hardware`` ya da ``scan for new hardware`` dedigim zaman o bozuk olan hardisk bulunuyor.
sag alt kosede ``yeni donanim bulundu -maxtor vs vs`` yaziyor. 1-2 saniye sonra bilgisayar blackout
oluyor, karsima mavi ekran gelip hata mesaji yaziyor.
bu durum hem ``safe mode`` da hem normal mode``da ayni oluyor.

bu durumda ne yapmak lazim.

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 08 Haz 2009, 01:36

anladığıma göre işletim sistemi tanıyor hdd yi tam yüklüyor tak uçuyor sistem %100 donanımsal olup güvenli modda ve normal koşullarda sonuç vermediğine göre ki sonuç almanız için mucize lazım hdd ler nazlı parçalardır...özetle bu işin çözümü gemi dışında bir yerde tamir edip kurtarabilicek tabiki bunu yapacak birileri varsa...

uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs » 08 Haz 2009, 01:42

Hasan teşekkürler..Verilen her cevabı mayende ye gönderiyorum.. :)

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus » 08 Haz 2009, 09:28

disk kilitlenmesine benziyor,disklerin göbeğinde bulunan rulmanlar zamanla yağsız kalıp kitler,harddiskin içinden çok hafif tık,tık kafa sesi gelir ve dönme sesi gelmez...bu durumda profesyonel müdahale gerekir buda ikinbin dolardan yirmibin dolara kadar çıkabilir,düşük ihtimal h.d.d kart arzası olabilir o zaman aynı h.d.d.den bulunup sağlam kartla müdahale edilerek düzeltilebilir..

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 08 Haz 2009, 10:10

modestus abim haklı...doğru ösylüyor ayrca içindeki bilgiler bakalım o paralı edicekmi

uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs » 08 Haz 2009, 15:17

Şu anda deniz de oldukları için yapacak birşey yok..İmkanları zorluyorlar..
Modestus,bilgi için teşekkür ederim.. :) Bilgi gönderildi..

Kullanıcı avatarı
mayende
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen mayende » 12 Eyl 2009, 01:38

ilgilenen herkese çok teşekkürler ediyorum. gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda elimden geleni yapmaya çalıştım fakat imkansızlıklardan dolayı başaramadık. en son diski söküp çıkardım ama hurda bir hardisk düzeneği bulamadığım içinde diski düzeneğe yerleştiremedim. sonraki süre zarfınad arşivi tekrar oluşturmak baya zaman aldı ama elimden geleni yapıp görevi teslim ettim geldim. tekrar teşekkürler.

gemi interneti olayına gelince de, uydular üzerinden internet tabiki mümkün ama sonuçta orası bir ticaret gemisi olduğundan denizcilik işletmeleri artı masraftan kaçmak durumundalar. Allah'a şükür ki sadece email olanağı sağlanıyor, sağlanmasına da o da pek ucuz sayılmaz. 20 usd'lik data kartları ile 20 dk gibi bir süre için bağlanıp olan emaili al/gönder fırsatı sağlıyor sadece. 19,4 kb/s gibi M.Ö'den kalma bağlantı hızı ile de normal bir text mesajının al/gönder faturası baya bir tuzlu oluyor. gerçi ben sistem açığını buldum beleş bağlanıyorum :twisted: sağladığı en büyük lüks ascii karakterlerini desteklemesi :cry:

merak edenler için burada;

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/278791506/ISTDTE.rar
herkese kolay gelsin