12 Megapiksel cebe giriyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

12 Megapiksel cebe giriyor

Mesaj gönderen uçs » 01 Haz 2009, 17:00

Samsung'un 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip cep telefonu Pixon12, bu ay içinde satışa sunuluyor.

Resim

Firmadan yapılan açıklamaya göre Xenon flaşlı Pixon12, bu ay içinde satışa sunulacak. M8910 olarak da bilinen telefonun 720x480 piksel çözünürlüklü 3.1 inç AMOLED dokunmatik ekran, 150 MB dahili hafıza, microSD bellek yuvası, GSM/GPRS/EDGE, HSPA, GPS ve FM radyo gibi özellikleri bulunuyor.

12 Megapiksellik kameraya sahip olan telefonda Otomatik Netleme (Autofocus) özelliği de mevcut. Telefonda ek olarak Wi-Fi kablosuz ağlara bağlanma özelliği de bulunuyor.

CNET

Kullanıcı avatarı
DreamcatcheR
Byte2
Byte2

Re: 12 Megapiksel cebe giriyor

Mesaj gönderen DreamcatcheR » 03 Haz 2009, 18:08

Samsung bu işi biraz abarttı :)
Çok hoş duruyor ama adamın elinde :P

Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Re: 12 Megapiksel cebe giriyor

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 03 Haz 2009, 20:05

Cep telefonlarindaki kameralarin normal digital kameralarla kiyaslanamayacagini dusunuyorum,.Simdi bu nerden cikti derseniz 12MP lik kameraya sahip bir telefon demek sadece daha fazla hafiza doldurmak anlamina gelir.Bazilari Mp degeri yukseldikce fotograf kaliteside yukseliyor zanneder.Kaliteye fark eder ama sadece %10 gibi.Diger etkenler daha onemli.Mesela kullanilan mercek, boyutu,hizi gibi.Bu yuzden telefonlardaki kameralar goz boyamak icin mp yukseltme yarisina giriyorlar.Onceleri yine yazmistim.Telefon alirken ne istediginiz onemli.Eger sadece arayabileyim iyi bir sey olsun diyorsaniz para baglamaya degmez.Ama yok beni tatmin etmeli program vesaire kurabilmeliyim diyorsaniz Symbian isletim sistemli telefonlari tercih etmelisiniz.Nokia elindeki Symbian tekelini gecen sene diger firmalarada kullandirtmaya basladi.Bunlara dikkat ederseniz aldiginiz telefondan memnun kalirsiniz. Saygilar.