8 saat çalışabilen dizüstü

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

8 saat çalışabilen dizüstü

Mesaj gönderen uçs » 01 Haz 2009, 03:50

Acer, dünyanın ilk 8 saatten daha fazla pil ömrüne sahip çok ince diz üstü bilgisayarı olan Acer Aspire Timeline'ı duyurdu.

Resim

Acer Aspire Timeline, teknoloji meraklılarının bir düzüstü bilgisayarda en çok aradığı özellikler olan incelik, tasarım, performans, güç, hafiflik ve bağımsızlığı bir araya getiriyor. Haziran ayı içerisinde Türkiye’ye gelecek 4 farklı modeliyle Acer Aspire Timeline serisi, 699 $ ve 899 $ arasındaki fiyatlarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor.

Acer’in yeni serisi Aspire Timeline, daha fazlasını isteyen teknoloji meraklıları için özel olarak tasarlandı. Acer, kullanıcıların daha uzun süre kablosuz çalışabilmesi için daha büyük ve ağır piller kullanmak yerine, bilgisayarın ağırlığını arttırmadan daha verimli ve enerji tüketimini minimuma indiren dizüstü bilgisayarlar üretti.

“Akıllı Güç” tuşuyla 8 saatten daha uzun süre özgür olmanın keyfini yaşayın
Ultra-düşük voltajlı çift çekirdekli Intel işlemci sayesinde Aspire Timeline, 8 saatten uzun pil ömrü ile kullanıcılarına daha fazla zaman sunuyor. Intel Core 2 Duo ultra düşük voltaj işlemcinin yanı sıra klavyenin üzerindeki Akıllı Güç tuşu, pil ömrünü daha çok uzatabilmeyi ve güç tasarruf kapasitesini attırmayı sağlıyor. Ayrıca maksimum performans için, Akıllı Güç tuşuna tekrar basıldığında, Aspire Timeline’ın normal şekilde enerji tüketmesi mümkün oluyor.

CNETCevapla