En gelişmiş grafik kartı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

En gelişmiş grafik kartı

Mesaj gönderen uçs » 31 May 2009, 04:14

Resim

PNY’dan Mac Pro kullanıcılarına NVIDIA Quadro FX 4800 profesyonel grafik kartı.

Kartın sağladığı ileri grafik yetenekleri, görsel kaliteyi ve uygulama performansını MAC kullanıcıları için yeniden tanımlıyor

PNY dün piyasanın en gelişmiş ve ödüllendirilmiş, NVIDIA Quadro® FX 4800 profesyonel grafik kartının Mac Pro versiyonunu duyurdu.

Son nesil GPU mimarisi ve üstün özellikleri sayesinde, Quadro FX 4800 grafik performansıni ve yeteneklerini önemli bir şekilde destekleyerek, mimarların, profesyonel tasarımcıların, bilim ve tıp alandaki iş gruplarının gerçeklik performans ve kalitenin sınırlarını zorlamalarına yardımcı olacaktır.

Las Vegas’ta düzenlenen son Ulusal Yayıncılar Birliğinin (NAB) ticaret sergisinde duyurulan NVIDIA Quadro FX 4800'ün yeni Mac Pro versiyonu, artık tüm Avrupa’da PNY tarafından dağıtılmaya hazırdır.

PNY CEMA bölgesel Profesyonel Çözümler Pazarlama Müdürü, Laurent Chapoulaud, bu konuda şunları söylüyor: “Dünyanın en zorlayıcı görsel sorunları Mac Pro platformu için çözülmüştür. Quadro FX 4800 bu çaba gerektiren ihtiyacları karşılayacak gücü ve hızı sağlıyor”.

Mac kullanıcılarin gereksinimlerini karşılamak amaçlı yeni Mac Pro uyumlu Quadro FX 4800 ekran kartı, sunduğu 3 pinli stereo konnektörlerin sayesinde gercek üç boyutlu stereoskopik görüntü sağlamaktadır, bu da Mac Pro sistemlerinde kullanılan profesyonel uygulamalar için çok önemlidir. Mac kullanıcılarının yüksek standartlarını karşılamak için NVIDIA tarafından tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiş olan bu Quadro FX 4800 ekran kartı, geometri, gölgelendirme ve piksel işleme operasyonlarını dinamik olarak dağıtmaktadır.

NVIDIA Quadro FX 4800’in Mac versiyonunun sunduğu diğer özellikler şunlardır:

• Geniş modellerin etkileşimli görüntülenmesi- muazzam 1,5GB grafik belleğiyle donatılmış ve 76,8 GB/s maksimum bant genişliğinde çalışan bu kart, geniş modellerin etkileşimli görüntülenmesi için yüksek verimlilik, büyük dokular ve çerçevelerin gerçek zamanlı işlemesi için yüksek performans ve Tam Ekran Düzgünleştirme (FSAA) desteğiyle en yüksek kalite ve çözünürlük sağlamaktadır.
• Yüksek Performanslı görüntüleme– NVIDIA’nin Quadro GPU’lerine özel CUDA paralel işlem mimarisi video, animasyon ve fotoğrafçılık çalışmalarında yaratıcılığı gelişterecek yenilikçi uygulama performansı sağlamaktadır.
• Dual Dual Link DVI ve Stereo Bağlantıları –Stereo gözlükleri için destek sunan 3 pinlik mini-DIN bağlantısıyla donatılmış ve piyasada mevcut olan en yüksek çözünürlüklü dijital ekranlarını yürütebilecek bir çift dual-link DVI konnektörüne sahiptir.
• Boot Camp desteği – Apple Boot Camp desteği kullanırken yerli Quadro GPU ile hızlandırılmış profesyonel Windows 3 boyutlu grafik performansı ve özellikleri elde etme imkanı.

PNY’in NVIDIA Quadro FX 4800 grafik kartın Mac Pro versiyonu Apple’in online mağazasında ve Apple satıcıları tarafından 1799 Dolara satılmaktadır.

PNY Technologies NVIDIA'nın Quadro serisi profesyonel çözümlerinin Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’daki tek yetkili dağıtıcısıdır. Türkiye'de satılan PNY NVIDIA Quadro serisinin bütün ürünleri, üç yıllık PNY Avrupa garantisi altındadır.

Ayrıntılı bilgi için, lütfen PNY Technologies’in Web sitesini (www.pny.eu/quadro) ziyaret ediniz.

VeTeknolojiCevapla