Medya devinden çarpıcı iddialar!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
yazgüneşi
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 677
Kayıt: 13 Şub 2007, 08:56
Konum: Arizona/Finiks

Medya devinden çarpıcı iddialar!

Mesaj gönderen yazgüneşi » 30 May 2009, 13:00

Resim
Medya devi Rupert Murdoch, gazetelerin geleceğinin elektronik ortamda olduğunu söyledi.

Medya devi Rupert Murdoch, gazetelerin geleceğinin elektronik ortamda olduğunu söyledi. Kendi grubu News Corp'a ait Fox Business Network kanalına mülakat veren Murdoch, okurların kağıdı tamamen bırakmasının 10-15 yıl alacağını da belirtti ve"gelecekte kağıda basılmış bir gazete yerine bir gazetenin içeriğinin tamamının yer alacağı, mobil desteklere sahip olunabilecek ve bunlar saat başı ya da 2 saatte bir güncellenecek" dedi.

OKUR 10-15 YILDA ALIŞACAK

Bunun genelleşmesinin 2 ya da 3 yıl alacağını belirten Murdoch, okurun buna tamamen alışmasının ise 10-15 yılı bulacağını kaydetti.


ÜCRETSİZ VERSİYON DÖNEMİ SONA ERECEK

Kendi grubunda yer alan gazetelerin internet sitelerine girişi paralı yapma niyetinde olduğunu da açıklayan Murdoch, "gelecekte okurlar web'de tercih ettikleri gazetelerinin bedelini ödemeliler. Gazetelerin internetteki ücretsiz versiyonları dönemi sona erecek, çünkü daha geniş okur kitlelerine ulaşmak, ilgi çekmek için birbirleriyle yarışan gazeteler kendi kendilerini bitirdi. Bundan böyle geri adım atmak zorunda kalacaklar" diye konuştu.

Sorunlar yaşayan basın sektörüne devlet yardımı planıyla ilgili bir soru üzerine Murdoch, "kamunun parasını asla kabul etmeyeceğini" ifade ederek,"eleştirme özgürlüğümüzden ve rolümüzü tam anlamıyla oynamaktan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Rupert Murdoch'un grubunda Wall Street Journal, New York Post ve İngiliz gazeteleri Times ile Sun gibi yayınlar yer alıyor.Cevapla