Windows XP Boot Changer (KBoot v1.0.0 Beta3)

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29113
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Windows XP Boot Changer (KBoot v1.0.0 Beta3)

Mesaj gönderen velociraptor » 27 May 2009, 05:06

KBoot v1.0.0 Beta3 Windows XP Boot Changer

Ne işe yarar ?

KBoot komut dosyası programı tek tıkla Windows XP I386 kaynağına boot dosyanızı eklemenizi sağlar..

Avantajı nedir ?

Program, kendi bünyesindeki Microsoft tarafından yayınlanmış en güncel 4 kernel dosyasına (ntkrnlmp.exe,ntkrnlpa.exe,ntkrpamp.exe,ntoskrnl.ex e) kendiz hazırlamış olduğunuz boot dosyasının görüntüsünü ekleyerek I386 kaynağına ve Driver.cab ile SP3.cab dosyalarına entegre eder.

Nasıl kullanırım ?

Kullanımı çok basit, sıkıştırılmış klasör içinden çıkan KBoot.cmd ve KBoot klasörünü I386 klasörünün yanına kopyalayın, kendi hazırladığınız boot dosyasını da KBoot\MyBoot klasörünün içine kopyalayın, daha sonra KBoot.cmd dosyasını tıklayarak kuruluma başlayın, program kendi hazırladığınız boot dosyasını I386 kaynağına entegre edecektir.

Kendi boot dosyamı nasıl hazırlayabilirim ?

Boot dosyanız yoksa bu işi basit şekilde yapmak için çeşitli programlar var, bu programlardan en kolayı ve zahmetsizi kendi resimlerinizede tek tıklama ile boot dosyası yapabilmenizi sağlayan TuneUp Utilites isimli programdır. Programın trial (süre sınırlı) versiyonunu

Kod: Tümünü seç

http://www.tune-up.com/
indirebilirsiniz. Programı kurduktan sonra çalıştırıyoruz, Customize Windows kısmına geliyoruz, buradan Change boot screen kısmına tıklıyoruz, açılan ekranda New Screen butonuna tıklıyoruz, açılan pencerede sol üstte Open image'ye tıklıyoruz, buradan boot ekranı yapmak istediğimiz resmi seçiyoruz, diğer seçenekleride alternatif olarak kurcalayabilirsiniz, tüm işlemlerden sonra Save Boot Screen butonuna basarak açılış ekranımızı kaydediyoruz, bize boot ekranımızın adını ve kim tarafından yapıldığını soran bir dialog penceresi çıkıyor, kafanıza göre doldurabilirsiniz, OK butonuna tıkladıktan sonra ekranımız oluşturuluyor fakat bize ekranın exe dosyası gerekli olduğu için önce bu ekranı en altta sağ taraftaki Install butonuna tıklayıp sisteme yüklenmesini sağlıyoruz, bu işlemden sonra system32 klasörü içinde TUKernel.exe adında bir dosya oluşuyor, bu dosyayı kopyalayıp KBoot\MyBoot klasörüne yapıştırıyoruz, adını Türkçe karakter içermeyen, 8 harfi geçmeyecek şekilde yazıyoruz, dosya adının ntoskrnl.exe, ntkrnlmp.exe, ntkrnlpa.exe ve ntkrpamp.exe olmamasına dikkat ediyoruz, işlem bittikten sonra KBoot.cmd komut programına tıklayıp entegre işleminin bitmesini bekliyoruz, bu işlem bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bir kaç dakika sürebilir, bu esnada işlemleri pencereden görebilirsiniz. İşlem bittikten sonra kendi boot ekranınızla açılan CD'niz hazır demektir...Ayrıca:

Kod: Tümünü seç

http://www.deviantart.com/
sitesinden ücretsiz olarak boot ekranları indirebilirsiniz...

Açıklamalar

* Bu program Windows XP SP3 CD'si için yazılmıştır, SP2'li sistemlerde de çalışabilir ama denenmemiştir.
* Eğer modifiye işlemleri ile uğraşıyorsanız bu programı tüm işlerinizi bitirdikten sonra en son çalıştırmalısınız.
* Program KBoot\KernelFiles içindeki ntoskrnl.exe, ntkrnlmp.exe, ntkrnlpa.exe ve ntkrpamp.exe dosyalarını I386 kaynağına entegre eder. Bu dosyalar Windows Update sitesinde
http://download.microsoft.com/download/ ... 86-TRK.exe
KB956841 numaralı hotfixe ait güncelleştirilmiş dosyaları içerir. Dolayısı ile eklediğiniz hotfix paketleriniz de bir değişiklik olmaz. Eğer hotfix paketi eklemediyseniz de bir zararı olmaz, KB956841 güncellemesini kurmuş olursunuz.

* Kernel dosyaları SP3.cab ve Driver.cab içine, ayrıca I386 içinde de entegre edilir, böylelikle tam entegrasyon sağlanır.
* MyBoot içinde ornek.exe adında örnek bir boot dosyası vardır, denemek için bu dosyayı kullanabilirsiniz, eğer kullanırsanız adını mutlaka değiştirin, kendi dosyanızı eklediğinizde ise bu dosyayı mutlaka silin.
* Bu açıklamalar duruma göre güncellenecektir.

Program ile ilgili hataları bu başlık altında bildirirseniz stabil sürümün daha kararlı olmasına yardımcı olmuş olursunuz...
KBoot Windows XP Boot Changer programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz...

Kboot v1.0.0 Beta3 -> Son Versiyon..

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/237495000/KBoot_1.0.0_Beta3.rar
Kboot v1.0.0 Beta2

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/222932351/KBoot_1.0.0_Beta2.rar
Kboot v1.0.0 Beta1

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/220965332/KBoot_1.0.0_Beta1.rarCevapla