2 TB'lık diskler satışta

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

2 TB'lık diskler satışta

Mesaj gönderen uçs » 27 May 2009, 03:20

Sabit disk üreticisi Western Digital 2 TB kapasiteli SATA diskleri Türkiye'de pazarında satışa sundu.

Resim

GreenPower teknolojisine sahip olan diskler özellikle büyük depolama kapasitelerine ihtiyaç duyan kullanıcılara hitap ediyor. İzleme ve güvenlik pazarındaki sıkı çalışma koşullarına dayanması amacıyla tasarlanmış, WD AV-GP serisi sabit diskleri, ses ve görüntü uygulamalarında, kendi sınıfındaki standart sabit disklerle karşılaştırıldığında, güç tüketimini yüzde 40’a kadar azaltıyor.

Yeni WD AV-GP 2 TB sabit diski, DVR’lar (Dijital Video Kaydedicileri), medya merkezleri, medya sunucuları ve aynı zamanda video izleme kaydedicileri gibi, daha yüksek kapasite ve çok yüksek güvenilirlik isteyen uygulamalar için de ideal.

WD Markalı Ürünler ve Tüketici Elektronikleri Grup Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Welsh, “Tüketici elektroniği grubundaki müşterilerimiz, daha az güç tüketen, daha az ısı yayan ve daha sessiz sabit disklere ihtiyaç duymaktadır,” yorumunda bulundu ve “DVR’lar, medya sunucuları, medya merkezleri ve canlı yayın yapan izleme sistemleri gibi ses ve görüntü kayıt uygulamaları, genellikle 24x7 çalışan sabit diskler talep ediyor. Bizim ürünlerimiz ise, bu pazarların, daha yüksek güvenilirlik, evrensel uyumluluk, daha az güç tüketimi ve aynı zamanda birden çok ses ve/veya yüksek çözünürlüklü video yayınlarını kaydedebilme yeteneği gibi, oldukça talepkar olan bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır.” diye ekledi.

CNETCevapla