Windows 7 Netbook özellikleri açıklandı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Windows 7 Netbook özellikleri açıklandı

Mesaj gönderen uçs » 23 May 2009, 15:57

Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 7'nin mini dizüstü (Netbook) bilgisayarlarda kullanılacak Starter versiyonunun ihtiyaç duyacağı maksimum sistem özellikleri açıklandı.

Resim

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre yeni nesil işletim sisteminin maksimum sistem gereksinimi Windows 7'nin Starter edisyonu 10.2 inç ekran, 1 GB RAM, 250 GB sabit disk ya da 64 GB SSD ve 2 GHz işlemci olarak belirtildi.

Verilen sistem konfigürasyonu Microsoft tarafından belirlenen maksimum özellikler. Ancak donanım üreticilerinin bu değerleri aşabilmek adına Starter sürüm yerine Home Premium'a yönelecekleri tahmin ediliyor.

Resim

Nihai sürümü merakla beklenen ve halen RC aşamasında olan Windows 7'nin giriş seviyesindeki sürümü Starter edisyon kullanıcılardan olumsuz eleştiriler alıyor. Bunun en önemli sebebi ise aynı anda tek bir program çalıştırabilecek olması. Microsoft tarafından duyurulan bu bilgi kısa bir süre önce 'aynı anda 3 program' olarak güncellendi. Ancak yine de potansiyel kullanıcıları memnun edebildiği söylenemez.

CNETCevapla