kablosuz ağdan yazdırma (Vaka)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28958
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

kablosuz ağdan yazdırma (Vaka)

Mesaj gönderen velociraptor » 15 May 2009, 17:41

Sorun:
diz üstü bilgisayarımdan masaüstü pc me bağlı yazıcıma kablosuz olarak bilgi gönderip yazdırmam mümkün mü ? yazıcı masaüstü pcye bağlı laptopa bağlı değil. ben laptoptaki örn.bir word dosyasını pcye bağlı yazıcıda kablosuz olarak yazdırabilir miyim ?

Cözüm:
yazıcıyı kullanabilmek için öncelikle ilgili bilgisayarlarda bu yazıcıya paylaşım vermek zorundasınız."Denetim Masası-Yazıcılar" yazıcı ekle simgesine çift tıklayın.Şimdi yazıcı kurulum sihirbazı karşınıza çıkacaktır.İkinci pencerede (birincisini ileri ile geçin) "Ağ yazıcısı" seçeneğini işaretleyip "İleri" düğmesine tıklayın.Bir sonraki pencerede yazıcının paylaşım adıyla birlikte ağ yolunu girmeniz veya "gözat" düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Varolan ağ bilgisayarlarında sadece bir ağ yazıcısının kurulu olduğu bilgisayar adları gözükür.Bilgisayar adını ve kurulu yazıcıyı seçtikten sonra yine "İleri" düğmesine tıklayın.Windows şimdi sadece sizin bilgisayarınızda önemli olan bir yazıcı adını girmenizi isteyecek ve yazıcı modeline uygun bir ad da önerecektir."Son" düğmesine tıkladığınızda yazıcının bağlı bulunduğu bilgisayardan ilgili sürücü dosyaları kopyalanır ve kurulur.Artık ağ yazıcısını kullanabilirsiniz.

ALINTIDIRCevapla