Korsan Windows 7'lerde virüs

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Korsan Windows 7'lerde virüs

Mesaj gönderen uçs » 15 May 2009, 04:08

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde RC sürümünü duyurduğu yeni nesil işletim sistemi Windows 7'nin internete dolaşan korsan versiyonlarında botnet bulunduğu tespit edildi.

Resim

Damballa isimli güvenlik firmasından yapılan açıklamaya göre yasadışı kopyalarda bulunan botnet farklı yazılımları download edecek şekilde tasarlanmış. Kendi kopyalayarak çoğaltabilen botnetin bulunduğu sistemlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Damballa tkarafından yapılan açıklamaya botnet yüklü bilgisayar sayının günde günde 1600'e kadar ulaştığı belirtildi.

Botnet'lerin en çok kullanıldığı alan ise spam göndermek. Kullanıcı kendi bilgisayarında botnet olduğun farketmeden çalışmaya devam etmekte ama işletim sistemi içinde çalışan botnetler kullanıcıdan habersiz birçok işlem yapmaktadır.

Öte yandan güvenlik firması Trend Micro tarafından açıklanan bilgiye göre Windows 7'nin yasal olmayan kopyalarında bulunan trojanın TROJ_DROPPER.SPX olduğu belirtildi.

Halen Microsoft tarafından ücretsiz olarak dağıtılan Windows 7 RC'yi elde etmek için http://www.microsoft.com/downloads adresini ziyaret edebilirsiniz.

CNETKullanıcı avatarı
yazgüneşi
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 677
Kayıt: 13 Şub 2007, 08:56
Konum: Arizona/Finiks

Re: Korsan Windows 7'lerde virüs

Mesaj gönderen yazgüneşi » 15 May 2009, 11:49

teşşekürler

Cevapla