En tehlikeli virüs

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
kingsaygin
Editör
Editör
İletişim:

En tehlikeli virüs

Mesaj gönderen kingsaygin » 12 May 2009, 16:31

Herkes bangır bangır "dikkat edin" diye bağırıyor. Peki Conficker gerçekten bu kadar tehlikeli mi?

Hemen her gün Conficker virüsünün ele geçirdiği yeni bir bilgisayar ağı haberi veya virüsün yeni güncellemelerinin haberini alıyoruz. Pek çok kişi için Conficker artık bilinen ve tanınan bir tehlike. Ama buna rağmen Windows'un Conficker'ın kullandığı güvenlik açığını kapatan yamayı kaç kullanıcının yüklediğine bakıldığında ortaya çok ilginç bir durum çıkıyor. Rakamlara göre hala milyonlarca bilgisayar Conficker'a karşı korumasız ve yamayı yüklemeyerek adeta virüse davetiye çıkartıyorlar.

Yapılan araştırmalara göre virüsün kullandığı açığı kapatan MS08-067 yaması, halan sistemlerin %11'inde yüklenmemiş durumda. Yani milyonlarca bilgisayara hala Conficker rahatlıkla bulaşabilecek durumda. Uzmanlar virüsün bir önceki sürümünün artık daha fazla PC'ye bulaşamayacağını düşündüğü için yayılmaktan çok korunmaya öncelik verdiğini hatırlatıyor ve son güncelleme ile Conficker'ın bu yamayı hala yüklememiş bilgisayarlara bulaşmak için yeni bir yayılma saldırısına geçtiğinin altını çiziyorlar. Uzmanların tahminine göre virüs yazarları bu yama ile ilgili kullanım oranlarını da takip ettikleri için yeni sürümde yeniden yayılmayı hedeflediğini düşünüyorlar.

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: En tehlikeli virüs

Mesaj gönderen Kripteks® » 06 Tem 2009, 02:18

tek bildiğim arşivlerimin yok olmasına sebep olan ve sistem dosyalarını kerneli windows çekirdeğini ele geçiren 2 tür ve içerdiği yüzlerce virus türü olan en tehlikelileri

win32 parite a-b-c

ve

reader_s virusleri hiç ibr aNTİVİRUS YAZILIMI ROOTKİT YADA MALWARE SPY TEMİZLEYİCİLER YAKALAYAMIYOR

tEK çare LOW LEVEL FORMAT

sebebi kendini windows sistem dosyaları ve sisteminizdeki bütün exe tmp ve ini. uzantılı dosyalarla değiştirip gizlemesi......

Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen AmbaSSadoR » 06 Tem 2009, 11:03

geçenlerde başıma gelen bir olay bir hdd getirdiler external içine animasyon film istiyorlarmış neyse bir hddyi check edeyim pc taktım takmaz olaydım,seagate 500 gb modelli bir şey seagate setup launcher denilen bir dosyası var kendi içinde dedim ordan bakayım ne özelliği var diye ,tıklamamla benim C kısmı ve onun diğer bölümü olan E kısmını silmesi 2 sn sürdü yemin ediyorum hiç bir şey anlamadım yani ne anitivirüs nede başka bir koruma kesinlikle olayı anlamadı format cd sini taktığım zaman anladım aslında çünkü pc açılmadı sonra format kısmına kadar ilerledim C-E bomboş tertemiz bir gelecek için beni bekliyor Allah'tan programlarım 2 .hdd de(D) kurtardım işin yoksa yeniden kur ;) oyunuydu prosuydu :evil:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 06 Tem 2009, 11:23

yöntemi merak ettim dogrusu müsterilerde normal format atiyorum (quick tercih etmem) böyle birseyi kontrollü yapabilirsem cok vakit kazanirim :)

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus » 06 Tem 2009, 12:02

böyle birseyi kontrollü yapabilirsem cok vakit kazanirim
:D

sen şimdi yüklemeyide aynı hızda istersin,2sn format 2sn yükleme toplam 4sn..,arabana benzinde istermisin hahaha

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 06 Tem 2009, 12:06

Arabam yok , özel ucagim var hahaha