HAtalari Kendi Onariyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
lk89
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 222
Kayıt: 26 Mar 2006, 02:22
Teşekkür edildi: 1 kez

HAtalari Kendi Onariyor

Mesaj gönderen lk89 »

Hataları kendiliğinden düzelten bilgisayar sistemi

Hürriyet İnternet

Siemens kendisine otomatik olarak bağışıklık kazandıran ve hataları düzelten bir bilgisayar sistemi geliştiriyor. Bilgisayar kullanıcılarının işine müdahale etmeden çalışan sistem, bilgisayarların problemleri ve dış saldırıları tespit etmesini ve daha sonra birkaç saniye içinde bunlara müdahale etmesini sağlıyor.


Bu senenin sonunda ilk defa kullanılacak olan oto-bağışıklık sistemi, Siemens Business Services (SBS) tarafından geliştiriliyor. Sistemin bileşenlerinden Kurumsal Hata Analizi ile IT sisteminin güvenliği gözden geçiriliyor, daha sonra hatalar raporlanıyor.


Microsoft tabanlı bu yazılım, bireysel kullanıcılardan ihtiyaç duyulan güncelleme bilgilerini topluyor. Daha sonra bunları önemlerine göre değerlendiriyor ve problemleri gidermek için çözüm öneriyor.


Gelişmiş güncelleme sistemi sayesinde bir bankanın 2000 bilgisayarını iki gün yerine iki saat gibi kısa bir zamanda güncelleyebilen sistem, daha önce karşılaşılan sorunların çözümlerini arşivinde biriktirerek, aynı sorunla karşılaşıldığında en kısa sürede çözecek şekilde çalışıyor.
Cevapla