Genel MSN Messenger sorunlari ve cozumleri..

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1467
Kayıt: 15 Haz 2006, 10:51

Genel MSN Messenger sorunlari ve cozumleri..

Mesaj gönderen AykutT »

Forumda arama yaptım ama sonuçlarda çıkmadı.Umarım verilmemiştir önceden...
=============
81000301 veya 81000306 hatası-

Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.
MSN Messenger'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. İşletim sisteminiz için kullanılabilir olan en son güncelleştirmeleri yüklediğinizden emin olun. Microsoft® Windows® işletim sistemleri için, Microsoft® Windows® Update web sitesine gidin. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, MSN Messenger'a güvenlik duvarı üzerinden tam erişim izni verildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı belgelerine bakın. MSN Messenger için Gelişmiş Bağlantı ayarlarını doğrulayın.


-81000370 hatası-

Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın. Internet seçeneklerinizde aşağıdaki değişiklikleri yapın: Microsoft Windows Başlat düğmesini tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
Ağ ve Internet Bağlantıları'nı tıklatın.
Internet bağlantınızı kurun ya da değiştirin'i tıklatın.
İçerik sekmesini tıklatın.
Sertifikalar'ın altında, SSL Durumunu Sil'i tıklatın.
Bir doğrulama aldığınızda, Tamam'ı tıklatın.
Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra aşağıda Güvenlik'e gidin.
Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle (yeniden başlatma gerektirir)'in seçili olmadığından ve SSL 2.0 kullan ve SSL 3.0 kullan'ın seçili olduğundan emin olun.
Bilgisayarınızda Microsoft® Microsoft® Windows® XP çalıştırılıyorsa, DNS çözümleyici önbelleğini temizleyin.
Görev çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
Kutuya cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.
Komut istemine, ipconfig /flushdns yazın ve ENTER'a basın.
Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.-81000365, 8100035b veya 80072EFD hatası-

Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın.
Soldaki bölmede, Bağlantı'yı tıklatın.
Bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına'yı tıklatın.
Bağlantı Sorun Gidericisi'nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz, Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar.

İsteğe Bağlı: Gelişmiş sorun giderme gerçekleştir
Özel bağlantı türünüze ilişkin sorunları gidermek için, Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın. Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri iletişim kutusunda, belirli bağlantı türünüze ilişkin ayarların doğru olduğunu denetleyin. Bağlantınızı sınamak için, Sına düğmesini tıklatın. Tamam'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın. Tamam'ı tıklatın.
Bu ayarları seçtiğinizde, mümkünse MSN Messenger Microsoft® Internet Explorer bağlantı ayarlarını kullanır. Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.


-81000303 hatası-

Geçici Internet dosyalarınızı ve tanımlama bilgilerinizi silin. Daha fazla ayrıntı için tarayıcınızın Yardımına (veya işletim sistemi Yardımına) bakın.
MSN Messenger'da yeniden oturum açın. Aynı hata iletisini yeniden alırsanız, Microsoft® Passport kimlik bilgilerinizi sıfırlamanız gerekebilir.
Hata iletisini almaya devam ederseniz, ağda gecikme yaşıyor olabilirsiniz veya Passport hizmetinde sorun olabilir. Oturum açmayı daha sonra yeniden deneyin.


-81000362 hatası-

Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın.
Microsoft® Internet Explorer'ı başlatın.
Dosya menüsünde, Çevrimdışı Çalış'ın işaretlenmiş olmadığından emin olun. İşaretlenmişse, kapatmak için Çevrimdışı Çalış'ı tıklatın.
MSN Messenger'da oturum açmayı yeniden deneyin.


-80048820 hatası-

Çözüm : http://www.olympos.org/forum/message/34 ... 820_cozumu


-Mesajların yavaş gidiyor-
Casus yazılımlar bir ileti yazmanızla iletinin Konuşma pencerenizde görünmesi arasında gecikmeye neden olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, casus yazılımdan koruma programı yüklemeniz gerekir.

-Tanımadığım kişilerin bana anlık ileti göndermesini nasıl engelleyebilirim?-
Kişi listenizde veya İzin Verdiklerim listenizde olmayan herkesi engellemek için; Messenger ana penceresinde Araçlar menüsünü, Seçenekler'i ve Gizlilik sekmesini tıklatın. İzin Verdiklerim listesinde Tüm diğerleri seçeneğini ve Engelle düğmesini tıklatın. Tüm diğerleri Engellediklerim listenize taşınır. Bu işlem, size ileti göndermek isteyen herkesin sizi kişi listesine eklemesini zorunlu hale getirir.

-Messangerda nasıl el yazısı kullanabilirim?-
Konuşma penceresinde El Yazısı sekmesini kullanamıyorsanız, etkinleştirmek için aşağıdaki yazılımları yüklemeniz gerekebilir: Microsoft® Windows® XP veya Microsoft® Windows® 2000 (Service Pack 3 veya üstü ile). İşletim sisteminizin güncel olduğundan emin değilseniz, Microsoft® Windows® Update web sitesine gidin. Microsoft Windows Journal Viewer 1.5. Şimdi karşıdan yükleyin. Windows Journal Viewer için Güvenlik Güncelleştirmesi. Şimdi karşıdan yükleyin.

-MSN Messenger'ın otomatik olarak başlatılmasını nasıl engelleyebilirim?-
Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın. Soldaki bölmede, Genel'i tıklatın. Oturum Aç altında, Windows'ta oturum açtığımda Messenger'ı otomatik olarak çalıştır onay kutusunu işaretleyin. Tamam'ı tıklatın


Kaynak : http://www.olympos.org/forum/message/45 ... 1_81000306
=========
Live Messenger içinde geçerlidir..

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
NetQurd
Byte4
Byte4
Mesajlar: 180
Kayıt: 28 Ağu 2006, 16:32
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen NetQurd »

dostum benimde bi sorunum var ve canımı çok sıktı....

Msn kişi listem 980 lerde ve yeni kişi eklemem için birilerini silmem lazım...ama silince olmuyor ve geriye 600 kişi kaldı yine aynı hata var...
benimkinin sonu genctuk olduğundan orda kişi listesi falan yok..

nasli bu engeli aşarım yardım edersen çok sevinirim...
Cevapla