C:\ de gizliden daha gizili klasör mü var?

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
tufaz
Bit
Bit

C:\ de gizliden daha gizili klasör mü var?

Mesaj gönderen tufaz »

Uzun süredir merak ediyorum, bilgiyarımını C:\ özelliklerine baktığımda dolu alan 3,77 GB olarak görünüyor, Halbu ki C:\ nin içine giripte tek tek görünen kasörlere baktığımda;
1.Windows 0,98 GB
2.Program Files 1,04 GB
3.Document and Setting ,10 GB
TOPLAM 2,12 GB lık alan görünüyor aradaki yaklaşık 1,75 GB lık alanı neyin işgal ettiğini çok merak ediyorum, sorunun çözümünü de bir türlü bulamadım, beni bu konuda aydınlatırsanız çok menmun olurum, şimdiden teşekkürler
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Sistem geri yükleme ile ilgili olabilir.Sistem geri yüklemeyi kapatısanız sürücüden yerde kazanırsınız.Birde sanal bellek fazla olabilir.. :!:
memati

Mesaj gönderen memati »

pagefile hiberfil gibi dosyalar yaklaşık 500 600 mb yer kaplayabilir...araçlar / klasör seçeneklerinden görünümü tıkla ve korunan işletim sistemi dosyaların gizle satrının yanındaki işareti kaldır...daha pek çok dosyanın işletim sisteminin kurulu olduğu diskte olduğunu göreceksin ...ve arkadaşıma katılıyorum sistem geri yüklemeyi kapattığında bir miktar daha boş alan kazanabilirsin
Kullanıcı avatarı
burakozturkk
Bit
Bit

Mesaj gönderen burakozturkk »

disk birleştiriciyide dene fazla olmasada boş alan sağlıyor
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

tabiki gizli dosya çok ama önerilmez :D Araçlar-klasör seçenekleri - görünüm- korunan işletim sistemi dosyaları ..

burayı açarsan C: / D :/ vb. klasördeki gizli dosyaları görürsün..

belki RECYCLER içindekileri silebilirsin :wink:
En son PeeRLeeSS tarafından 25 Ağu 2006, 08:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.