Chrome sınıfta kaldı !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Chrome sınıfta kaldı !

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Chrome artık beta değil. Peki güvenlik?

Chrome şifre yönetimi konusunda çok başarısız bulundu. Peki ama diğer tarayıcılar ne durumda?

Web tarayıcıları arasındaki rekabet hızla sürerken, güvenlik şirketlerinin web tarayıcıları üzerindeki araştırmaları da yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle güvenlik konusunda problem yaşayan web tarayıcılarının başında tahmin edebileceğiniz gibi geçtiğimiz günlerde beta aşamasından kurtulan Google'ın Chrome isimli tarayıcısı geliyor.

Chapin Information Services'in (CIS) yayınladığı son rapora göre Google Chrome, şifre yöneticisi ve şifre güvenliği konusunda diğer web tarayıcılarına nazaran oldukça kötü durumda. Web tarayıcıları kapsamlı bir şifre güvenliği testinden geçiren ve 21 farklı testle güvenlik riskini belirlemeye çalışan CIS, yayınladığı raporla aslında sadece Chrome'un değil, diğer web tarayıcıların da şifre yönetimi konusunda pek başarılı olamadıklarını ortaya koydu.

Buna göre, CIS'in gerçekleştirdiği 21 testin 7'sini geçmeyi başaran Opera, Firefox ile birlikte en başarı web tarayıcı oldu. Internet Explorer söz konusu testlerin sadece 5'ini geçebilirken, Chrome ve Safari 3.2'nin Windows sürümü testlerin sadece ikisini geçmeyi başarabildi.

CIS'in testleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kendi tarayıcınızı testten geçirmek için tıklayın.
http://www.info-svc.com/news/2008/12-12/pm-evaluator/

veteknoloji
Cevapla