Windows Vista Skorunuzu Online Olarak Paylaşın

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3752
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Windows Vista Skorunuzu Online Olarak Paylaşın

Mesaj gönderen Kripteks® »

Windows Vista ile gelen bir başka özellikte mevcut donanımlarınızın çeşitli testlere sokulması ve bu işlemler sonrasında bütün donanımlarınıza ayrı ayrı puan verilmesidir. Bu özellik sayesinde donanımızın ne kadar performanslı olduğunu temel olarak öğrenebilirsiniz.

Yapılan test işlemi 5 ana başlık altında yapılır. Bunlar sırasıyla;

# Processor (İşlemci)
# Memory (RAM) (Bellek)
# Graphics (Grafik)
# Gaming Graphics (Oyun Grafiği)
# Primary Hard Disk (Birincil Disk)

Donanımlara yapılan testler sonrasında oluşan puan bu ana başlıklar altında en düşük puanlamaya sahip olan donanım doğrultusunda size sunulur. Örneğin; bu kriterler arasında işlemciniz 5.0 puan alırken girafik kartınız 3.2 puan alıyorsa size yansıtılacak olan puan 3.2′dir.

Windows Vista üzerinde yapılan bu puanlamayı dilerseniz internet üzerinde paylaşabilirsiniz. Bilgisayar performasınız ile ilgili bir iddanız varsa Share Your Score tam size göre. Buradaki puanların doğruluğu belki biraz tartışılır ama kullanmak ve isminizin orada görünmesi eğlenceli olabilir. Şimdi Windows Vista Skorumuzu nasıl yaplaşacağımız görelim.

1. Öncelikle Aşağıda ki linke tıklayarak ShareYourScore/share sitesine giriyoruz, karşımıza paylaşım sayfası geliyor. Burada bizden skor bilgilerimizin tutulduğu dosyanın siteye gönderilmesi isteniyor. Bunu yapmak için Choose File seçeneğine tıklıyoruz ve adres çubuğuna %windir%\Performance\WinSAT\DataStore\ adresini yapıştırıyoruz.

http://www.shareyourscore.com/Share.aspx

2. En son tarihli .WinSAT uzantılı dosyamızı seçtikten sonra Open‘a tıklıyoruz. Son olarak ShareYourScore web sitesi üzerinden Upload‘a tıklayarak dosyamızı gönderiyoruz. Bu işlem sonrasında site bize puanımızı görüntülüyor ve Nickname ve Comments kısmına bilgilerimizi girdikten sonra Save seçeneğine tıklayarak paylamışımı gerçekleştiriyoruz.
Cevapla