Klasör senkronizasyonu için çözüm

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Klasör senkronizasyonu için çözüm

Mesaj gönderen velociraptor »

Srun:
Yakın dönemde WD passport 250 GB aldım. Bütün mp3 ve kişisel dosyalarımın kopyasını bu diskte bulunmasını istiyorum. WD'nin bir senkronizasyon yazılımı var ama ne yazıkki şifreleyerek koyuyor diske. 70 GB verinin şifrelenmesi ise saatler belkide günler alacağından o programı kullanamıyorum.

her iki noktada ki (desktop ev pcsinin diski ve taşınabilir disk) verileri senronize edebilecek, yani her iki klasörüde aynı tutabilecek tavsiye edebileceğiniz bir yazılım var mı ?
Windows'ta ki offline folders sadece network ile çalışıyor anladığım kadarıyla. Shadow copy mantıklı duruyor ama o da 2 noktada ki verileri eşitleme amacına hizmet ediyor gibi durmuyor

Cözüm:

SyncToy 2.0'ı yükleyip denedim

Resim

3 modu var, syncronize, echo ve contribute. kabaca syncronize her iki klasördeki değişikleri takip edip, 2 klasörüde en güncel olanına göre değiştiriyor. Diğer iki mod soldan sağa işliyor. Modlar hakkında detaylı bilgi ve örnekler help dosyasında.
mod seçim ekranı:

Resim

Ayrıca ilk ekranda gördüğünüz gibi alt klasörleri seçebiliyor, bazı dosya uzantıları seçip, bazılarını senkronizasyon dışı bırakbiliyorsunuz.
dosya türü seçim ekranı:

Resim

şimdilik benim işimi görecek gibi duruyor. 90 GB veriyi tarayıp düzeltmeleri yapması 1 dakikanın altında bir sürede gerçekleşiyor. Preview modu var, yapacağı yeniden adlandırma, düzenleme ve silme işlemlerini listeleniyor. Run seçilirse bu işlemleri gerçekleştiriyor.
Sanırım Comodo'ya bakmayacağım bile

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Re: Klasör senkronizasyonu için çözüm

Mesaj gönderen AykutT »

Benim daha iyi bir yöntemim var. 320 GB'lık Western Digital Passport Essential kullanıyorum. İlk açtığımda içinde WD'nin senkronizasyon programlarının kurulum dosyaları vardı. Yaptığım araştırmalarda hiçbir faydası olmadığını gördüm. Bütün kurulum dosyalarını sildim. Bomboş, flash bellek gibi kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Re: Klasör senkronizasyonu için çözüm

Mesaj gönderen editci »

katılıyorum

aynı disk bende de var ve flash disk gibi kullanıyorum. tamamen de dolu. kendi yazılımının bir yararını görmedim ve de uğraşmadım.