Samsung'dan mini harici disk

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Samsung'dan mini harici disk

Mesaj gönderen uçs »

Samsung Electronics, yeni S serisi harici sabit disk sürücülerini (HDD) pazara sundu. Samsung S Serisi 2.5 inçlik taşınabilir S2 ve 1.8 inçlik S1 Mini’den oluşuyor.
USB kontrol birimini geleneksel sabit sürücü içinde barındıran Samsung’un S Serisi’nin kasası, rakip harici sabit sürücülere oranla daha küçük. Entegre USB, cihazın çok daha hafif olmasına ve sürücülerin daha az enerji tüketmelerini dsağlıyor. Bunun yanısıra, enerji tasarrufuna yönelik akıllı programı, sürücünün kullanımını takip ediyor ve sürücü 5 dakika boyunca kullanılmadığında, tüketilen enerjiyi en aza indirgemek için “uyku modu”nu devreye sokuyor.

Yeni eklenen özellikleri Samsung’un harici sabit sürücülerinin kullanılırlığını artırıyor. Samsung’un otomatik yedekleme fonksiyonu, kullanıcının varsayılan yedekleme işlemini eş zamanlı ya da programlı bir şekilde planlamasına olanak sağlıyor. SecretZoneTM önemli dosyaları ve verileri yazılım tabanlı AES-128 bit ya da AES-256 bit şifreleme formatıyla koruyor. Ayrıca kullanıcıya ait veriler, SafetyKeyTM adlı şifre koruma programı ile kilitleniyor ve bu da verilerin güvenliğini sağlıyor. Kapasite göstergesi de kullanıcıların depolama için ne kadar boş alan kaldığını görmelerini sağlıyor.

Samsung’un yeni harici sabit sürücü serisi S Serisi, 2.5 ve 1.8 inç seçenekleri ile sunuluyor.154 gr. ağırlığındaki 2.5 inçlik taşınabilir S2; 160-, 250-, 320-, ve 500-GB kapasite seçenekleri ile sunuluyor. Taşınabilir S2, rakiplerine oranla yüzde 17 daha küçük bir boyuta sahip ve ayrıca da rakiplerine oranla yüzde 30 daha az enerji tüketiyor.

Yalnızca 91 gr. ağırlığındaki kompakt 1.8 inçlik S1 Mini de 120- ve 160-GB kapasite seçenekleri ile sunuluyor.

CNET
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1436
Kayıt: 23 Şub 2008, 19:26
cinsiyet: Erkek
Konum: Quick Step Cycling Team
İletişim:

Re: Samsung'dan mini harici disk

Mesaj gönderen tasiyici »

aldım su an kullanıyorum boyutu çok ufak ve çok hızlı işlem yapıyor
Cevapla