Müslümanlara özel oyun !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Müslümanlara özel oyun !

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Bu da İslami online oyun !

Dubai'li şirket Game Power 7, popüler bir online oyunu Müslüman dünyasına uyarladı.

İnternet üzerinden oynanan ve pek çok oyuncuyu sanal ortamda bir araya getiren MMO'lar her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Bu tip oyunlar farklı kültürlerin bir arada, aynı sanal platformda yer almasını sağlıyor. Ama bu her zaman, herkes için en tercih edilen durum olmayabilir. Bunu düşünen Dubai'li bir oyun yapım firması olan Game Power 7, ikinci yılını kutlayan Rappelz isimli MMORPG'yi Müslüman dünyasının daha rahat edeceği şekilde yeniden düzenledi ve hizmete sundu.

Game Power 7 adlı firmanın hazırladığı İslami Rappelz'de, karakterler özgürce oyun dünyasını dolaşabilecekler. Oyun orta çağ döneminde geçiyor. Bu oyunun orijinal Rapplez'den en büyük farkı ise, karakterlerin İslami kültüre daha yakın şekilde görünecek olması. Örneğin bayan karakterlerin kılık kıyafet seçimlerine büyük önem verilmiş ve daha kapalı kıyafetler tercih edilmiş. Ayrıca orijinal müzikler değiştirilmiş, oyunda yer alan ve İslam kültüründe bulunmayan simgeler ortadan kaldırılmış.

Oyunun orijinal sürümüne buradan, http://rappelz.gpotato.com/ Game Power 7 tarafından düzenlenen sürümüne ise buradan http://rappelz.gamepower7.com/ ulaşabilirsiniz.

veteknoloji
Cevapla