BMW'den kredi kartı anahtarlar geliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

BMW'den kredi kartı anahtarlar geliyor

Mesaj gönderen uçs »

Resim

BMW'nin yeni nesil modelleri ile gelecek özel anahtarlar, özellikleriyle göz kamaştırıyor...

BMW'nin yeni sükseli otomobilleri sadece gösterişiyle değil anahtarlarıyla da arkadaşlarınız arasında hava atmak için ideal. Çünkü BMW'nin yeni anahtarları kredi kartı olarak da kullanılabiliyor.

Bu anahtarlar manyetik kredi kartı okumaya yarayan programlanabilir bir yonga içeriyor. Böylece yediğiniz yemekten yaptığınız alışverişe kadar tüm ödemelerinizde manyetik kredi kartı okuyucusu bulunan her yerde ödemelerinizi anahtarlarınızla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu kullanışlı anahtar ayrıca arabanın diğer elektronik devreleriyle de etkileşimli çalışabiliyor. Bunların arasında koltuk ve ayna düzeneklerini ayarlamak, favori radyo frekanslarınızı kaydetmek ve listelemek ve en önemlisi e-posta ya da navigasyon gibi fonksiyonlarla aracın kapısının kilidini açıp kapamak gibi seçenekler bulunuyor.

Şu an için hazırlık aşamasında bulunan bu anahtarların gelecek yıl içerisinde piyasaya sürülecek modellerle birlikte gelmesi bekleniyor. Bu uygulama her ne kadar bazı bankaların özel çözümleri yardımıyla kullanılıyor olsa da, ilk kez bir otomobil üreticisi tarafından hayata geçirilecek.

veteknoloji
Cevapla