1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 14 Kas 2008, 03:42
gönderen uçs
Bilgisayar kullanıcıları arasında hayli popüler olan AVG anti virüs yazılımı birçok kullanıcıyı mağdur etti. AVG kullanıyorsanız işte yapmanız gerekenler.

Özellikle ücretsiz sürümü sayesinde tüm dünyada sıklıkla kullanılan AVG anti virüs yazılımı, önceki gün yaptığı güncelleme ile birçok bilgisayar kullanıcısını mağdur duruma düşürdü. Kritik bir sistem dosyası olan user32.dll'yi Trojan içeren bir başka dosya ile karıştıran yazılım, tarama sonrasında bu dosyayı silerek, sistemin sonsuz yükleme döngüsüne girmesine ya da hiç yüklenmemesine neden oldu.

İşte Yapmanız Gerekenler :

AVG 7.5 ve AVG 8.0 kullanıcılarının etkilendiği bu hatayı yaşamamak için bu linkte yer alan 1574 numaralı FalsePositiveuser32.dll düzeltme aracını(fix tool) indirerek yönlendirmeleri izlemeleri gerekiyor. AVG'nin yaptığı resmi açıklamada yalnızca Windows XP'nin Almanca, İtalyanca, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca sürümlerinin etkilendiği söylense de, tedbir almakta fayda var.
indirin:
http://www.avg.com/support

Haber Kaynağı : SHIFTDELETE.NET

Re: AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2008, 01:12
gönderen Kripteks®
avg aman uzak durunuz

Re: AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2008, 08:24
gönderen Laneth
Güzel bilgi, Kazım ağbi

Konuyu biraz açalım

Antivirüsler ve Sahte Uyarılar

Geçmişten birkaç örnek:

-Kaspersky'nin "Explorer.exe"yi viriüs olarak görmesi ki, karantinya aldığında masaüstü, başlat menüsünün vb'nin kaybolması

-Norton'un "Flash player"ı "PWSteal" adlı trojan olarak görmesi

-Ve AVG'nin user32.dll'yi virüs olarak görmesi

Resim

Eğer deneyimsiz bir kullanıcı bu sahte uyarıya inanıp, adı geçen dll'yi silerse

Resim

Bir daha sistemi boot ettiğinde, bir "BSOD" yani mavi ekran hatası ile karşılaşacak

Re: AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2008, 17:21
gönderen Nirvana
Avira da da bircok sahte uyari var :wink:

Re: AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2008, 23:49
gönderen Ensatech
Güvenlik yazılımı AVG'nin sabıkaları artıyor. Zararlı listesinde şimdi de Adobe Flash var...


Bilgisayarlarda artık bulunması zorunlu olan antivirüs ve benzeri güvenlik yazılımları, kullanıcıları tehditlere karşı korumayı vaat ediyor.

Ancak güvenlik yazılımları gerçekten her zaman işini doğru yapabiliyor mu? AVG'nin başına gelenleri okuduğunuzda aslında bu sorunun da yanıtını bir bakıma bulmuş olacaksınız.

Dünyanın önde gelen güvenlik yazılımlarından AVG, forum sayfalarındaki kullanıcılarının yorumlarına göre Adobe Flash'ı tehdit olarak tanımlayarak kullanıcılara bu durumu bildirdi. AVG'nin güncellenmesiyle birlikte Adobe Flash'ın tehdit içerikli olarak algılandığını dile getiren kullanıcılar, bu konudaki şikayetlerini çok geçmeden AVG'ye iletiler.

Ancak bununla da yetinmeyen AVG, Windows işletim sistemlerinin ana bileşenlerinden biri olan user32.dll dosyasını dahi trojan olarak algıladı.

Aslında bu olay AVG için bir ilk değil; zira yaklaşık bir ay önce AVG, önde gelen güvenlik yazılımlarından Zone Alarm'ı da trojan olarak algılamış ve kullanıcıları bu yönde uyarmıştı.

Bu konudaki şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yapan AVG, bu problem nedeniyle kullanıcılarından özür dileyerek, söz konusu problemin tekrar hortlamaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

chip online

Re: AVG Sistem Çökertti!

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2008, 02:39
gönderen velociraptor
xpspeed i zararli olarak algilayan güvenlik yazilimlarindan uzak durunuz dermisim :D