Suyla Şarj Olan Cep Telefonu

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28975
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Suyla Şarj Olan Cep Telefonu

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Ağu 2008, 14:36

Resim

Teknoloji dur durak bilmiyor. simdi de suyla sarj olabilen cep telefonları dünyayı saracak gibi. Samsung‘ un üzerinde çalıstıgı bu yeni bulus cep telefonu kullanıcılarının akılarını karıstırsa da piyasaya çıkacagı 2010 yılında büyük ragbet görecege benziyor.

Sistemin çalısma mantıgı su sekilde. Önce telefonu kapatmamız gerekiyor. Telefon kapandıktan sonra metal ve su arasındaki reaksiyon sonucu hidrojen gazı açıga çıkıyor. Bu gazda havadaki oksijenle tepkimeye girip bataryadaki hücreleri sarj etmis oluyor.

Bu bataryalar 10 saatte sarj oluyor ve günlük 4 saat kullanım ile bes gün dayanabiliyor. su anda hangi cep telefonu kullanıcısına sorsanız cep telefonunu günde 4 saatten fazla kullandıgını söyleyecektir. Bu da demek oluyor ki Samsung eger bu bataryaları gelistirmezse telefon kullanıcılarını üzecektir.

sarj olayı karısık gibi gelse de Samsung‘ un ortaya attıgı bu fikir sayesinde ilerleyen yıllarda cep telefonu piyasası kızısacaga benziyor. Belki bu teknoloji gelistirilerek hidrojen kartusları tamamen kaldırılıp cep telefonlarımız direk suyla sarj edilebilir. İnsanları bu konuda ikna etmek ilk basta zor olsa da Samsung‘ u bu teknolojik atagından dolayı kutlamak gerek.

ALINTIDIR

hayatimda cep telefonumu bir günde 4 saat hic kullanmadim , ya bende bir gariplik var yada ülkem insaninda
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeuçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 05 Ağu 2008, 17:15


Cevapla