Hızlı kimlik taramak isteyenlere

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Hızlı kimlik taramak isteyenlere

Mesaj gönderen uçs » 04 Ağu 2008, 19:00

Resim
Xerox, tek tus tarama özelligi olan, dakikada 76 sayfa çift taraflı tarama yapabilen, renkli yeni doküman tarayıcısı Xerox DocuMate 262i’yi piyasaya sundu.

Sınıfındaki rakiplerine göre yüzde 50 daha hızlı olan, taradıgı dokümanları arsivleyen veya istenen e-posta adresine gönderebilen Xerox DocuMate 262i, özellikle kimlik tarama konusunda çok basarılı.

Dünyanın önde gelen teknoloji sirketlerinden Xerox, tarayıcı ürünleri portföyünü, piyasaya sundugu yeni Xerox DocuMate 262i modeli ile genisletmeye devam ediyor. Xerox, kagıt beslemeli renkli yeni tarayıcısı Xerox DocuMate 262i modeli, devlet daireleri, belediyeler gibi kamu ve özel sektördeki hizmet noktalarında sıkça ihtiyaç duyulan islemler için kullanım kolaylıgı, hız ve kalite sunuyor.

Ünlü bagımsız test kuruluslarından “Buyers Laboratory” tarafından “Yılın En İyi Ofis Tarayıcısı” ödülünü alan Xerox DocuMate 262i, 200 dpi çözünürlügünde dakikada tek taraflı 38 sayfa, önlü arkalı 76 görüntü siyah-beyaz tarama yaparken, renklide ise tek taraflı 37 sayfa, önlü arkalı 71 görüntü tarayabiliyor. Xerox DocuMate 262i’nin, tek bir seferde 50 sayfaya kadar dokümanı besleme ünitesi bulunuyor. Xerox DocuMate 262i, 600 x 1200 dpi optik çözünürlügünde, 48-bit derinliginde, kartvizitten A4 ebat kagıtlara kadar tarayabiliyor.

su anda patent asamasındaki yeni ön besleme ünitesine sahip olan Xerox DocuMate 262i, saglık, finans kuruluslarında sıklıkla uygulanan kimlik kartı tarama islemlerinde verimliligi artırıyor. Yeni ön besleme ünitesi, aynı zamanda makinenin içindeki silindirin asınmasını yaklasık yüzde 60 oranında azaltarak, toplam sahip olma maliyetini de düsürüyor. Sınıfındaki rakiplerine göre yüzde 50 daha hızlı olan Xerox DocuMate 262i, çift kagıt almayı engelleyen “ultrasonic” mekanizması sayesinde, tarama esnasında çift kagıt alma durumu ile karsılasıldıgında, tarama islemini durduruyor ve kullanıcıyı sesli olarak uyarıyor. Ayrıca bu teknoloji, görüntü kayıplarını önlüyor, farklı agırlık ve kalınlıktaki dokümanların kolay ve güvenli bir sekilde taranmasını saglıyor.

Küçük boyutu ile masaüstünde yer kaplamayan Xerox DocuMate 262i, tek tus tarama özelligi ile tek bir tusa basılarak tarama yapabiliyor. Xerox DocuMate 262i’de taranan dokümanlar arsivlenebiliyor, istenirse ag üzerindeki her hangi bir bilgisayara kopyalanabiliyor ya da e-posta olarak gönderilebiliyor. Ayrıca Xerox DocuMate 262i, taramayı yaptıktan sonra, görüntüyü istege baglı olarak içinde arama yapılabilir “PDF” dosyasına dönüstürebiliyor. Xerox DocuMate 262i ile birlikte kullanıcılara sunulan “Kofax VirtualReScan” yazılımı, taranan dokümanların görüntü kalitesini kontrol ediyor ve otomatik olarak görüntü üzerinde düzeltme ve kesme isleminin yapılmasını saglıyor. Ayrıca, “Nuance PaperPort” yazılımı ile taranan kagıt dokümanlar, elektronik ortama “JPEG”, “TIFF” gibi dosya formatlarına çevrilerek baska bilgisayarlara, e-posta olarak gönderilebiliyor veya istenirse dogrudan makine üzerinden tasınabilir bellege aktarılabiliyor.

Windows 2000/XP/Vista ortamında çalısabilen ve USB 2.0 baglantısını destekleyen Xerox DocuMate 262i, Xerox distribütörleri Arena ve Albim aracılıgı ile 1.295 Dolar + KDV fiyatıyla iki yıl Xerox garantisi ile tüketicilere sunuluyor.

veteknolojiCevapla