Vista rüyasının sonu mu ?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Vista rüyasının sonu mu ?

Mesaj gönderen uçs » 01 Ağu 2008, 02:05

Resim
Microsoft iPhone temasından rahatsız !

iPhone için gelistirilen Vista temasına Microsoft darbesi... Yazılım devi tema hakkında ne düsünüyor?

2 ay kadar önce, Spec-Works isimli bagımsız bir gelistirici firma, VistaPerfection 2.0 adını verdigi iPhone temasını yayınlamıstı. Spec-Works'ün, kırılmıs iPhone'larla ilgili bir site olan ModifyMyPhone üzerinden indirilmeye sundugu VistaPerfection 2.0, Vista simgelerini, Vista duvarkagıdını ve kenar çubugunu iPhone ekranında kullanmanızı saglıyordu. Bunun için tek sart ise, iPhone'un kırılmıs olması idi.

ModifyMyPhone sitesinde ebl4287 adıyla tanınan VistaPerfection programcısı, yaptıgı bir açıklama ile gözlerin bir anda Microsoft'a çevrilmesine neden oldu. İddiaya göre Microsoft, kendisinden kırık telefonlara Windows Vista görünümü vermeyi bırakmasını istemis.

ebl4287, Microsoft'tan bu konuda bir mektup aldıgını ve artık iPhone'lara Vista teması üzerinde çalısamayacagını açıkladı.

ebl4287, Mayıs ayında dikkatleri VistaPerfection'un yeni sürümünün üzerine çekmisti. Sürümde 90'dan fazla ikon, Vista duvar kagıdı ve kenar çubugu bulunacaktı.

Microsoft simdilik konu ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmak istemiyor. Konunun arastırılmakta oldugunu söyleyen sirket, yorum yapmaktan kaçınıyor. sirketin bu konuda ne kadar toleranslı davranacagı ise merak konusu.Cevapla