Yakıtta yüzde 30 tasarruf

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Yakıtta yüzde 30 tasarruf

Mesaj gönderen uçs » 29 Tem 2008, 02:38

Resim
Yüzde 30 yakıt tasarrufu saglıyor. Mucidi bir Türk... Tüpgazın papucunu dama atan cihaz, simdi THY uçaklarına takılıyor. Fiyatı da makul görünüyor.

Mucidi Yozgatlı Talat Mollaoglu... Cihazın adı EKO 66... Takıldıgı araçlarda yüzde 30'lara varan tasarruf saglıyor. Türk Hava Yolları bile cihaza tav oldu. simdi bu cihaz uçaklarda denenecek.

Benzin ve dizelle çalısan tüm motorlara takılabiliyor.

Araçta yüzde 30 yakıt tasarrufu saglıyor.

Ülke genelinde hızla yayılan bir sistem... Bugüne kadar onbinlerce araca bu elektromanyetik yakıt tasarruf cihazı takıldı.

Cihazın mucidi Mollaoglu, ''Vatandasların cihazıma yogun ilgisi var. Çünkü egzoz gazında yanmayan çig yakıtın tamamen yanmasını saglayarak yakıtın daha verimli kullanılması prensibine dayalı cihaz, hem yakıtta yüzde 30'lara varan oranlarda tasarruf saglıyor hem de çevre kirliligini en aza indiriyor'' dedi.

Patenti alınan cihaz bir çok üniversite, Sanayi ve Ticaret Bakanlıgı, Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlügü gibi birçok kurum tarafından onaylandı. Avusturya'daki Teknik Denetim Kurumu'ndan da cihaza tam not geldi.

THY DE TASARRUF YAPACAK

Türk mucidin cihazı sadece kara tasıtlarında degil... Deniz ve hava tasıtlarında da kullanılabiliyor. İlk adımı da Türk Hava Yolları atıyor. THY uçaklarına yakın zamanda bu cihaz takılacak ve denemeler baslayacak.

ASKERİ UÇAKLAR SIRADA

Mollaoglu'nun cihazına Genelkurmay Baskanlıgı da ilgi gösterdi. Yapılan görüsmeler sonunda bu yıl sonuna dogru asekir uçaklarda ilk deneme yapılacak.

Türk mucit Mollaoglu, ''Bu denemelerde basarılı sonuçlar alacagımıza inanıyorum. Eger iyi sonuçlar alırsak, görüsmelerimiz de olumlu sonlanırsa Türk askeri uçakları çevre dostu olacak, tasarruflu uçacak diyebiliriz. Helikopterlere bile takabilecegiz. THY'nin uçakları da tasarruf yapabilecek'' dedi.

CİHAZIN FİYATI

EKO-66 yakıt tasarruf cihazının fiyatı motor hacimine göre 500 YTL KDV ile 2 bin YTL KDV arasında degisiyor. Uçaklara takılacak cihazın fiyatı ise henüz belirlenmedi.

Otomobillere takılan cihazın motor hacmine göre degisen fiyatları, KDV hariç söyle:
1600 CC'ye kadar 500 YTL
1900 CC'ye kadar 750 YTL
2000 CC'ye kadar 1000 YTL
2500 CC'ye kadar 1500 YTL
3000 CC'ye kadar 2000 YTL
3000 ve üzeri için özel fiyat belirleniyor.

Kaynak: internethaber.com

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 29 Tem 2008, 09:33

Puff Ben 1 Ay Önce Arabaya LPG Taktırdım. Bide 1,4 Milyar Para Verdim.

Kullanıcı avatarı
Specialcafe
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Specialcafe » 29 Tem 2008, 19:37

Yalanmıs arkadaslar internette yazanların çogunluguna göre...
Eğer yeterince istersen herşeyi başarırsın...

Resim

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus » 29 Tem 2008, 19:58

desene pilsiz el feneri+erke dönergeci gibi balon çıktı buda.

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 29 Tem 2008, 20:05

Arkadaslar Sadece Birkaç Yerdeki İdda Bunlar. Buyrun Kendi Sitesi ve Yaptıkları Araçlara Baktım Buradan ve Bircok Çesitte Araca Takmislar. Tekne, Dozer, Kar Makinasi, Jeepler, Otomobiller, Arazi Araclari, Jenaratörler.. Hepsi Var Buyrun.

Kod: Tümünü seç

www.eko66.com

Kullanıcı avatarı
Specialcafe
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Specialcafe » 30 Tem 2008, 13:03

RealKiss yazdı:Arkadaslar Sadece Birkaç Yerdeki İdda Bunlar. Buyrun Kendi Sitesi ve Yaptıkları Araçlara Baktım Buradan ve Bircok Çesitte Araca Takmislar. Tekne, Dozer, Kar Makinasi, Jeepler, Otomobiller, Arazi Araclari, Jenaratörler.. Hepsi Var Buyrun.

Kod: Tümünü seç

www.eko66.com

Bu site verilmis internette:

http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem ... yfaNo=3712

açılan sayfada 108 diye aratın çıkıyor, bunlar yazıyor:

22) 2007/108 – ATM Madencilik Liman İsletmeciligi Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. sti.'ye ait “www.eko66.com” adlı internet sitesinde yayınlanan “Eko 66” adlı yakıt tasarruf cihazına iliskin reklamlarda bahsi geçen “Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadıgı anlasılmıs olup;
Bu durumun 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la degisik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduguna, reklam veren ATM Madencilik Liman İsletmeciligi Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. sti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmistir.
Eğer yeterince istersen herşeyi başarırsın...

Resim

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 30 Tem 2008, 13:48

Ama suda Var Biraz Daha Arastırma Sonucunda Taktıranların İlk Basta Piskolojik Olarak Memnun ve İlerleyen Vakitlerde Nefret Ettigi Bir Cihaz Olarak Görünüyor. Kimseden Olumlu Bir Cevap Yok.