bilgisayar sorunum

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
souvereign
Bit
Bit

bilgisayar sorunum

Mesaj gönderen souvereign » 29 Tem 2008, 01:23

benim de bi sorunum var arkadaslar. bilgisayarımın özelliklerini vereyim önce: pentium 4 1.7ghz, 256 mb ddr ram , 64 mb ekran kartı , 20 gb hard disk , 52x lg cdrom.

bende de bilgisayar açılır açılmaz explorerı aça basınca bi siteye baglanıyo , o siteyi kaldırmak için internet seçeneklerine tıklayıp sayfayı bos kullana basıyom ama her defasında aynı seyi tekrarlamak sıkıcı oldu.

CID reklamları geliyor bir de.

ve ayrıca runtime error 230 at 02CD6DF3 hatası veriyo tamama tıklamazsam bi tane hata daha geliyo pc kasıyo. tıklarsam da birkaç programı devre dısı bırakıyo.

nasıl bir çözüm önerebilirsiniz ne yapmam lazım. format atsam kurtarabilir miyim?

ayrıca windows cdsini takıp , anakart cdsinden de belli baslı seyleri yükleyip format atıyom dogru mudur? çünkü hem c hem de d sürücüsünde program files mevcut. :S aklım ermedi gitti çünkü winrar c de yüklü degil ama d deki winrarla programı çalıstırabiliyorum. çok ilginç. format atınca normalde oyun silinir ama benim oyunum da silinmedi.

formatın da 45-50 dakika civarı sürmesi sıkıntılı dakikalar geçirmeme neden oluyor?

yardımlarınızı bekliyorum...

Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool » 29 Tem 2008, 01:44

Öncelikle bilgisayarını sıkı bir spyware taramasından geçirmesi öneririm.
Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 29 Tem 2008, 04:26

viewtopic.php?t=7851
öncelikle üstteki linkte belirtilen araclarla birgüzel spy taramasi yapin
Sonrasinda asagidaki linkteki explorer tamir araclariyla , internet explorerinizi tamir ettirin:
viewtopic.php?t=8809
Baktiniz bunlarin hicbiri ise yaramadi , Opera veya Firefox tarayicilarindan birini indirip sisteminize kurun ve onunla sörf edin
ayrica sisteminizde iyi bir abtivirüs yaziliminin bulunmasinda fayda var (asagida):
viewtopic.php?p=165162#165162
ayrica sisteminizi nasil tamir edebileceginiz de sasagida:
https://www.sordum.net/news/news.php?c=14
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

souvereign
Bit
Bit

Mesaj gönderen souvereign » 30 Tem 2008, 03:33

çok tesekkür ederim yardımlarınız için.