İlginç bir 'ilaclama' hikayesi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Oxygen
Kosovalı
Kosovalı
Mesajlar: 608
Kayıt: 24 Mar 2006, 01:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Kosovë/Prishtinë
İletişim:

İlginç bir 'ilaclama' hikayesi

Mesaj gönderen Oxygen » 28 Tem 2008, 20:40

Ubisoft, Rainbow Six Vegas 2 oyununu yamalarla çalıstıramayınca resmi bir "c***k" dosyası yayınladı.

Resim

Haberimizin baslıgına baktıgınızda 'yok artık!' demis olabilirsiniz. Ancak bu haber gerçek: Ubisoft, bizzat kendisine ait olan Rainbow Six Vegas 2 oyununu ilacladi.

PC kullanıcılarının pek çogu 'c***k' tabirini yakından bilirler. ilaclarr oyunların CD ya da DVD'siz oynanmalarına olanak saglar. Ancak tabii ki bu islemi yapmak tamamen illegaldir.

Yine de genellikle illegal islem olarak bildigimiz ilaclar her zaman korsan amaca hizmet etmiyor. Bunun en son örnegi de hiç süphesiz Ubisoft'un basına gelmis durumda.

Direct2Drive aracılıgıyla internetten indirilen Ubisoft'un oyunu Rainbox Six Vegas 2'nin 1.02 sürümü oyunun yükleme esnasında bazı problemlere neden oluyordu. Bu nedenle oyunun gelistiricileri hemen 1.03 yamasını yayınladılar; ancak bu yama da soruna çare olmaktan uzak kaldı.

Bu sorun orijinal DVD alanları etkilemese de, D2D kullanıcıları oyunu açmakta zorlandı. Tabi bu durumda Ubisoft forumlarında da konuyla ilgili baslıklar artmaya basladı. Yapılan öneri ise, "RELOADED" isimli bir grubun gelistirdigi yasa dısı "No CD c***k"in kullanılması idi.Cevapla